دسته‌بندی نشده

سرویس پولی توییتر آبی (Twitter Blue) به اپ استور اضافه شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اگرچه توییتر در گذشته احتمال عرضه‌ سرویس غیر رایگان با پرداخت حق اشتراک ماهانه را مطرح کرد بود، اما هیچ وقت به قابلیت‌های مخصوص به آن اشاره نکرده است. جین وُنگ (Jane Manchun Wong) از بلاگرهای حوزه‌ فناوری و اپلیکیشن است که برای اولین بار آپدیت آتی برای افزودن قابلیت توییتر آبی را شناسایی کرده است. وی در گذشته نیز خبر از افزوده شدن قابلیت Undo برای کاربران ویژه داده بود. همچنین حالت مطالعه (Reader Mode) در نسخه‌ غیر رایگان اپ قرار خواهد داشت و به کاربران کمک می‌کند تا رشتوهای (‌رشته توییت‌های) طولانی را راحت‌تر بخوانند. 

توییتر در گذشته هم خبر از تغییر رویه‌ خود برای کسب درآمد داده بود و سرویس توییتر آبی نیز در همین راستا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. احتمال دارد که سرویس جدید به زودی و به صورت محدود در اختیار برخی کاربران مناطق جغرافیایی خاص قرار گیرد و سپس به مرور دسترسی سایر کاربران به آن نیز فراهم شود.

قابلیت «tip jar» هم چندی پیش در این شبکه‌ اجتماعی معرفی شد و کاربران می‌توانند به کمک چنین قابلیتی به یکدیگر کمک مالی کنند. توییتر معتقد است که ویژگی انعام (tip jar) می‌تواند به حمایت از کاربران فعال و شروع‌کننده‌ بحث‌ها، کمک بیشتری کند.

البته اکنون امکان کمک مالی به همه‌ی کاربران وجود ندارد و تنها گروه خاصی شامل ژورنالیست‌ها و کارشناسان حوزه‌های مختلف در لیست قرار دارند. پرداخت انعام تنها از طریق اپلیکیشن موبایل توییتر امکان‌پذیر است و از سرویس‌های ثالث مانند PayPal و Venmo استفاده می‌کند. برخی از سرویس‌های پرداخت، مشخصات کاربران را ذخیره می‌کنند و همین امر نگرانی‌ها پیرامون افشای هویت برخی از پروفایل‌ها را افزایش داده است.

منبع :دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟