دسته‌بندی نشده

فعالیت بافندگان گیوه در استان زنجان به 3 هزار نفر ارتقاء یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی­ فرد اظهار داشت: گیوه‌بافی در استان زنجان هرگز ارزش سنتی خود را از دست نداده است و امروز بسیاری از جوانان و بانوان مشتاق در روستاهای استان زنجان این حرفه را دنبال می‌کنند، به‌گونه‌ای که سالانه صدها نفر در استان گیوه‌بافی را آموزش می‌بینند.

وی افزود: معاونت صنایع‌دستی زنجان در قالب حمایت از فروش محصولات صنایع‌دستی، به بازاریابی این محصولات کمک می­کند و در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی، هنرمندان این حوزه برای عبور از مشکل فروش تولیدات خود، فعالیت در بازارهای آنلاین و مجازی را در پیش گرفتند که شاهد رشد فروش در این حوزه بودیم.

خدایی فرد عنوان کرد: صنعتگران و هنرمندان فعال در رشته گیوه‌دوزی استان نیز در حوزه فروش مجازی موفق عمل کردند و در حال حاضر تعدادی از آن‌ها تولیدات خود را به سایر استان‌ها ارسال می‌کنند.

معاون صنایع‌دستی زنجان بیان كرد: تلاش کردیم که صنایع‌دستی را با توجه به نیاز روز و زیست‌بوم منطقه طراحی کنیم که خوشبختانه این امر با استقبال خوبی نه‌فقط در استان زنجان، بلکه در سایر شهر‌ها نیز مواجه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟