دسته‌بندی نشده

معیشت فقرا اولویت اول زکات فطره

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آیت اله علی خاتمی  در اولین جلسه شورای زکات استان گفت:براساس فتوای همه مراجع اولویت اول زکات فطره معیشت فقرا و نیازمندان است.

وی با تاکید بر اینکه با وجود فقیر کسی حق ندارد زکات فطره را در جای دیگر هزینه کند افزود:یکی از صدقات روشن و واضح زکات است که اگر آشکارا پرداخت شود خوب است ولی اگر مخفیانه پرداخت شود خیلی خوب است.وصدقات واجب را باید علنی پرداخت کرد تا اولا دیگران تشویق شوند ثانیا در جامعه بشناسند چقدر پایبند به احکام الهی هستیم.

نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تقدیر از همکاری وتعامل بانک ها با کمیته امداد استان گفت:پیشنهاد جالب وابتکاری کمیته امداد استان زنجان در واریز زکات فطره جمع آوری شده به حساب نیازمندان توسط بانک ها در روز عید فطر، استان زنجان را الگویی برای این کار در کشور تبدیل کرده است.

حضرت آیت اله خاتمی به اهمیت تبلیغات به ویژه زکات از طریق برنامه های صدا وسیمای مرکز زنجان اشاره کردوگفت:اگر با تبلیغات درست عملکرد خود را به گوش مردم برسانیم واعتماد مردم را جلب کنیم مشارکت آنها را در برنامه های مختلف مشاهده می کنیم .

امام جمعه زنجان با تاکید به تبلیغ شیوه های غیر حضوری جمع آوری زکات فطره از طریق صداوسیما اشاره کردوافزود: در شرایط کرونایی این روزها که امکان تجمع مومنین در مساجد ومکانهای مذهبی اندک است صداوسیما باید با تبلیغ شیوه های نوین واپلیکیشن های آسان امکان پرداخت زکات فطره را برای مومنین فراهم آورد.

وی در پایان با قدر دانی از همه اعضای شورای زکات استان از مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بخاطر ایجاد مراکز نیکوکاری در استان قدر دانی کرد وگفت:مراکز نیکوکاری صدقه جاریه ای است که توسط مدیر کل استان ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟