دسته‌بندی نشده

واکسیناسیون افراد دارای معلولیت ساکن در مراکز بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدی محمدی با اشاره به اینکه  مراکز نگهداری بهزیستی در امر پیشگیری از کرونا موفق عمل کرده است ، اظهار داشت : واکسن مورد نیاز مراکز مراقبتی توانبخشی تأمین گردیده و 124نفر از پرسنل این مراکز نیز همراه مددجویان واکسینه شدند .

وی اضافه کرد : سایر افراد تحت پوشش شامل معلولین جسمی و حرکتی، کودکان اوتیسمی، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و معتادان در اولویت بعدی هستند.
وی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته  برای واکسیناسیون توانخواهان مراکزروزانه  بامعاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد :بزودی واکسیناسیون افراد دارای معلولیت در مراکز روزانه نیز آغاز خواهد شد .

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در ادامه از تهیه و تحویل وسایل کمک توابخشی برای افراد دارای معلولیت  به مبلغ بیش از3میلیاردتومان خبر داد و گفت : در سال گذشته برای بیش از5هزارنفر از افراد دارای معلولیت وسایل کمک توانبخشی اعم از سمعک، باطری سمعک، عصا، واکر، تخت، تشک مواج، ویلچر ،هزینه پوشینه.. تامین شده است .

محمدی با بیان اینکه  توزیع وسایل کمک توانبخشی بین مددجویان بر اساس ماده 3 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت  ، دستورالعمل سازمان و شدت و نوع معلولیت مددجویان انجام می‌شود، افزود: علاوه بر این خدمات توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و ارتوپدی به جامعه هدف بهزیستی ارائه می‌شود.

محمدی یادآور شد :  تعداد 63مرکز غیردولتی اعم از مراکز روزانه ، شبانه روزی ، ویزیت در منزل ،مراقبت در منزل ومثبت زندگی در حوزه توانبخشی وجوددارد که نزدیک به 22هزار نفر از افراد دارای معلولیت از خدمات این مراکز استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر  328 معلول ضایعه نخاعی از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند، که  از این تعداد60نفر تحت پوشش طرح توانمندسازی قرار دارندوهمگی ازحق پرستاری ودریافت هزینه لوازم بهداشتی استفاده می کنندو 174 نفر از افراد تحت پوشش نیز خدمات مراقبت در منزل و220نفرنیزخدمات ویزیت  درمنزل دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟