دسته‌بندی نشده

واکسیناسیون 65 درصد از افراد واجد شرایط بالای ۸۰ سال در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه با پاسخ به سوال اینکه آیا ویروس جهش یافته هندی یا آفریقایی در استان مشاهده شده یا نه؟ اظهار داشت: خوشبختانه تا این لحظه مورد شناخته شده آفریقایی و هندی در استان مشاهده نشده است، هرچند در طی پیگیری بیماران، موارد مشکوک به آزمایشگاه ارسال می شود ولی تا این لحظه موردی از ویروس کرونا جهش یافته هندی و آفریقایی مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه به حد کافی واکسن دراستان داریم ولی روند مراجعه روند کندی شده افزود: قسمت عمده افراد واجد شرایط مراجعه کرده اند ولی عدم مراجعه تعداد معدودی از همشهریان ممکن است به دلیل ابتلا به بیماری باشد و یا ۶ماه پس از ابتلا آنها،  کامل نشده باشد و یا تمایل به واکسینه شدن نداشته باشند.

مقام عالی دانشگاه با اعلام سامانه سلامت برای گروه‌های سنی مشمول که ثبت نام انجام نداده اند گفت:  با ثبت نام در سامانه اعلام شده سلامت که فقط برای افراد و گروههای هدف می باشد، دسترسی به  افرادی که شماره تماسی از آنها وجود ندارد میسر شده و واکسیناسیون آنها پیگیری می شود.

این مقام مسئول درمورد وضعیت رنگبندی استان با بیان اینکه دراستان وضعیت قرمز نداریم، اظهار امیدواری کرد و افزود: با روند کاهشی که استان دارد طی هفته آینده، شهرها از وضعیت نارنجی خارج شوند در حال حاضر اکثرشهرستانها نارنجی هستند  و سه شهر نیز در وضعیت زرد هستند.

رئیس دانشگاه  علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه ویروس انگلیسی در استان همچنان در استان وجود دارد و موارد مثبت pcr را نیز داریم؛ گفت: گردش ویروس همچنان در استان بالاست و همچنین  خطر بروز انواع ویروس جهش یافته هندی و آفریقایی وجود دارد پس تنها عامل کنترل بیماری رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری و اجتناب از حضور در مجامع و اعمال محدودیت است.

وی نحوه اقامه نماز عید سعید فطر را برطبق مصوبه ستاد ملی کرونا اعلام کرد و افزود: طبق مصوباتی که قبلا اعلام شده نماز عید سعید فطر در فضای باز و با تعداد محدود انجام خواهد شد و محدودیت سفرها ، به صورت جدی از ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت لغایت ۱۲ ظهر روز ۲۵اردیبهشت اعمال خواهد شد.

قزلباش واکسیناسیون خبرنگاران را جز اولویت در  فاز ۳ دانست و افزود:  امیدواریم با حجم وسیع واکسن وارد کشور خواهد شد این روند ادامه یابد.

رئیس دانشگاه  علوم پزشکی زنجان روند بستری و مراجعات سرپایی در استان را روند رو به کاهش اعلام کرد و گفت:  دیشب ۴۶ بیمار در استان بستری شده اند و حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد بستری نیز بیماران بدحال هستند، امیدواریم در روزهای آتی روند کاهشی ادامه داشته باشد و سرعت بگیرد..  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟