دسته‌بندی نشده

چتر گاز رسانی برای بیش از 2 هزار و 360 واحدصنعتی- تولیدی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت: گازدار شدن صنایع نشان دهنده وابستگی مستقیم آنها به صنعت گاز است و اتصال همه ۱۱ شهرک صنعتی استان به شبکه گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه شرکت های صنعتی بزرگ و فعال خارج از شهرک های صنعتی نیز از انرژی گاز استفاده می کنند؛ افزود: تجهیز شهرک های صنعتی و شرکت های فعال به انرژی گاز؛ گامی مهم و اساسی در راستای توسعه صنایع مختلف در استان زنجان است.

احمدلو با اشاره به اینکه عملکرد صنعت گاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است؛ تصریح داشت: همه ۱۱شهرک صنعتی اشراق، نوآوران، هیدج، شریف، خدابنده، خرمدره، تخصصی روی، طارم، ماهنشان، افق ابهر و شهرک صنعتی انگوران دارای واحد صنعتی فعال و بهره مند از گاز هستند.

وی همچنین از بهره مندی۲ ناحیه صنعتی فعال ایجرود و ناحیه صنعتی طارم از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: ۳ محور صنعتی ذاکر– بناب، روی و نورین نیز از گاز طبیعی استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ضمن اشاره به نقش موثر سوخت گاز طبیعی در کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از قطع درختان و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، بر ضرورت توسعه گازرسانی و تامین گاز مورد نیاز صنایع استان تاکید کرد.

مهندس احمـدلو در پـایـان؛ اجـرای عملیات خطـوط انتقـال گـاز در نقـاط مختلف استـان برای تقویت و تکمیـل زیرساخت‌های گاز به شهرها، روستاها و صنایع، جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های میان تقطیر در صنایع عمده استان و صرفه جویی در مصرف سوخت را از مهم ترین برنامه های گاز زنجان عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟