دسته‌بندی نشده

۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان مستعد تجهیز آبیاری نوین است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد تاراسی اظهار کرد: در بخش کشاورزی در این استان بیشترین حجم عملیات، انجام اقدامات در راستای ارتقای بهره وری از آب و خاک است.

وی با تاکید بر اینکه از چند سال گذشته هیچ آب جدیدی برای زارعت و باغبانی از منابع آبی زیر زمینی استان برداشت نشده است، تصریح کرد: در مورد محدوده‌های کشت نیز سطح اراضی زراعی گسترش نیافته و عملیات بهره‌ ورانه افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از اختصاص و جذب ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در زمین‌های کشاورزی استان در سال ۱۳۹۹خبر داد و عنوان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های در دست اجرا، وسعت زمین‌های کشاورزی مجهز به این سامانه‌ها، به ۶۰ هزار هکتار رسید.

تاراسی با اشاره به اینکه تجهیز ۲۵ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به سامانه‌های نوین آبیاری از مصوبات سفر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۳ به زنجان بود، بیان کرد: سال گذشته این مهم با تکمیل طرح‌های در دست اجرا، به صورت ۱۰۰ درصد محقق شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تجهیز نزدیک به نیمی از اراضی کشاورزی استان به سامانه‌های نوین آبیاری در مدت فعالیت دولت در دست انجام است، گفت: از حدود ۱۸۰ هزار هکتار زمین‌های آبی استان اعم از زراعی و باغی، ۱۲۰ هزار هکتار مستعد تجهیز سامانه‌های نوین آبیاری هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان در زمینه اجرای طرح‌های مربوط به سامانه‌های نوین آبیاری از استان‎‌های پیشرو کشور محسوب می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا