دسته‌بندی نشده

۷۰ درصد انرژی برق استان در حوزه صنعت و کشاورزی استفاده می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا علیزاده در نشست خبری مدیران صنعت آب و برق استان زنجان با اصحاب رسانه اظهار کرد:از علل افزایش مصرف برق کاهش بارندگی، آغاز زود هنگام گرما در کشور، افزایش استفاده از دستگاه‌های سرمایشی و فعالیت زودهنگام پمپ‌های کشاورزی در سالجاری است.

وی از ضرورت کاهش ۵۰ درصدی مصرف ادارات و بانک‌ها با توجه به دستورالعمل اجرایی مصرف در سال جاری خبر داد و گفت: بانک‌ها و اداراتی که همکاری نمی‌کنند با قطع برق مواجه می‌شوند که چند اداره در این زمینه تذکر گرفته‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید نیروگاه‌های برق‌آبی به منابع پشت سدها بستگی دارد، تصریح کرد: خاموشی ندادن  و بارش کم در زمستان باعث شد منابع پشت سدها بیش از هر سال کاهش یابد و افزایش بارندگی در بهار نیز محقق نشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تصریح کرد: با صنایع سنگین تعاملات کاهش ۳۰ درصدی داریم که در صورت همکاری از تخفیفات در نظر گرفته شده بهره‌مند نمی‌شوند.

علیزاده افزود: در صورت رعایت عدم مصرف ۴ ساعته در پیک مصرف، ۲۰ ساعت برق رایگان در اختیار صنایع قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: جاده‌ها و معابر اصلی ۵۰ درصد تعدیل روشنایی شده‌اند و از امروز نیز به نماهای ساختمان‌ها اخطار داده می‌شود تا در صورت عدم رعایت چراغ‌های عمومی آن ساختمان‌ها خاموش می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اینکه تعرفه‌های تشویقی شامل بخش اداری نیست، اظهار داشت: برای آن‌ها نه تنها تشویقی نیست، بلکه تلکیفی است و دستگاه‌ها ملزم به رعایت آن هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا