دسته‌بندی نشده

آزادی 57 محکوم مالی از زندان همزمان با هفته قوه قضاییه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در بازدید از زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای ایشان و تقدیر و تشکر از حضور همه قضات گفت: دستگاه قضایی استان سالی چند مرتبه بطور مستمر برنامه بازدید از زندان و دیدار با زندانیان را برگزار می کند که پررنگ ترین برنامه در این راستا در هفته قوه قضاییه می باشد که همه قضات استان دیدار چهره به چهره با زندانیان در جهت حل مشکلات آنان دارند.

وی افزود: از سیاست های دستگاه قضایی دوره تحول، برنامه دیدار چهره به چهره با زندانیان است که این برنامه بطور همزمان در همه زندانهای استان نیز برگزار میشود و ما این حضور را پاس میداریم و ان شالله این حضور و دیدار از جمله اعمال نیک شما قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: گزارشی که سازمان زندانها در ارزیابی ادارات زندان استان ارائه می کند، استان زنجان هم در ارزیابی های سال 99 و هم در ارزیابی 3 ماهه سال 1400 جزء 3 استان برتر در اکثر بخش ها کسب کرده است که این موفقیت مرهون زحمات و تلاشهای شما عزیران بوده است.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: اگر بین مصلحت جامعه و به خطر افتادن آرامش و امنیت عامه مردم و مصلحت زندان یکی را انتخاب کنیم، مصلحت جامعه برای ما اولی است، حتی اگر جامعه اماری زندان افزایش یابد و برای ما امنیت و ارامش جامعه و مردم مهمتر از همه چیز است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: موضوع اتهامات در سطح کشور 5 درصد کاهش یافته است این در حالی است موضوع اتهامات در استان زنجان 9 درصد کاهشی بوده است که البته در برخی از بخشها این درصد ها کاهش زیادی داشته است که این امر با همین حساسیت ها و پیگیری امورات میسر گردیده است.

وی افزود: جای بسیار خرسندی است که اشتغال زندانیان در 3 ماهه اول سال جاری از 59 درصد به 72 درصد افزایش یافته است.موضوع اشتغال زندانیان امر مهمی است که باید به دقت پیگیری شود.بایستی بستر اشتغال زندانیان را فراهم کنیم تا هم زندانی بعد از اتمام محکومیت بتواند شغلی داشته باشد و هم خانواده زندانی دچار مشکلات معیشتی نشود.

عالیترین مقام قضایی استان گفت: زندانها را باید به دانشگاه تبدیل کنیم. اسم زندان نیز باید به کانون اصلاح و تربیت تغییر یابد.ما باید زندان را از دانشگاه بزه کاری به دانشگاه علمی و تربیتی تبدیل کنیم. اساساً نگاه اسلام به زندان ، نگاه اصلاح و تربیتی است.ما باید روح قران را در مجموعه زندان حاکم کنیم.ما باید روح اصلاح و تربیت را در زندان حاکم کنیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی اظهار کرد: امروز به همت مردم ولایتمدار زنجان یک کار بی نظیر انجام شد . امروز 57 نفر زندانی به همت خیران از زندان آزاد میشوند البته اینهایی که ازاد میشوند انسانهای بی انضباط نیستند که جامعه را با اعمال و کارهای خود مختل کنند بلکه اینها محکومین جرایم غیر عمد مالی هستند که نه تنها جامعه با حضور اینها به مخاطره نمی افتد بلکه نبودشان ممکن است در رفتار خانواده شان مخاطره ایجاد کند.

شایان ذکر است در ادامه این برنامه همه مسولان قضایی، روسای سازمانهای تابعه و قضات دادگاههای تجدید نظر، محاکم، دادسرا و روسای حوزه های قضایی ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان، به بررسی مسائل و مشکلات آنها پرداختند و در پایان 57 نفر محکوم مالی در مراسمی با اهداء گل از زندان آزاد شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟