دسته‌بندی نشده

اجرای فاز دوم طرح یاس در هلال احمر استان زنجان کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین افتتاح فاز دوم طرح یاس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر به دختران ایران اسلامی و دهه کرامت افزود: یکی از ماموریت و رسالت های مهم جمعیت هلال احمر افزایش تاب آوری آحاد مردم جامعه است که در استان زنجان نیز این مهم را با استفاده از ارائه آموزش های مورد نیاز سرلوحه خود قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: آموزش یکی از برنامه های مهم توسط جمعیت هلال احمر به شمار می رود که از سال های گذشته با هدف ارتقای تاب آوری در حال انجام است و در حال حاضر نیز این برنامه با قوت بیشتری درسطح استان ادامه دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر افزایش تاب آوری گفت: چنانچه حادثه ای اتفاق افتاد باید آحاد مردم در هر طبقه اجتماعی و اقتصادی آنقدر تاب آوری بالایی داشته باشند تا کمترین آسیب و حادثه متوجه آنها شده و پس از حادثه نیز به زندگی عادی خود بازگردند تا جامعه تاب آور محقق شود.

موسوی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در تلاش برای ارائه آموزش به همه گروه های سنی از کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان بالای 65 سال است تا تاب آوری را محقق کنیم.

وی یادآوری کرد: از گروه هایی که کمتر دیده شده بودند دختران 30 تا 40 سال تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بود و این گروه از گروه هایی محسوب می شوند که می توانند آموزش دیده های هلال احمر مواجهه با بحران و بلایای طبیعی را در میان خانواده ها و محلات منتقل کنند تا تاب آوری از این طریق محقق شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به رسالت و فعالیت کمیته امداد امام خمینی(ره) طرح یاس می تواند به فعالیت موفق بین بخشی بین 2 سازمان مردمی و مردم نهاد تبدیل شود.
موسوی اظهارداشت: اهداف جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) حمایت از زندگی انسان هاست که اهداف انسان دوستانه دارند.

وی با بیان اینکه در فاز نخست طرح یاس 50 نفر از دختران 30 تا 40 سال تحت پوشش کمیته امداد امام خیمنی(ره) از آموزش های هلال احمر استان زنجان بهره مند شده اند، خاطرنشان کرد: در فاز دوم نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 250 نفر از سهمیه استان است که به طور منظم از آموزش بهره مند می شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: قبل از اجرای طرح یاس، برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان آموزش ارائه می دادیم که با انجام این طرح کمک می کند تا آموزش ها خروجی مشخصی داشته باشد که سالانه می توانیم این آموزش ها را برای دختران ارائه دهیم.

موسوی افزود: می توانیم از ظرفیت این دختران آموزش دیده نیز برای ارائه آموزش در سطح محلات و در بین اعضای خانواده استفاده کنیم تا همه این خانواده ها از آموزش ها بهره مند شده باشند و هیچ خانواده بدون آموزش کمک های اولیه در استان زنجان نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد نمی توانند به دلایلی از کلاس های آموزشی هلال احمر به طور متمرکز استفاده کنند، تاکید کرد: لازمه تحقق این مهم همکاری کامل این نهاد با هلال احمر استان زنجان است و در خدمت خانواده های تحت پوشش استان و شهرستان برای ارائه بی منت، رایگان و بدون محدودیت آموزش هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:.جمعیت هلال احمر با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) طرح یاس(یاران آسیب ستیز) را طراحی کرده که در آن نیروی انسانی، مدجویان کمیته امداد هستند که به عنوان مسئولان و رابطان خانه های هلال در حاشیه شهرها، سازماندهی و آموزش در حوزه ترویج آموزش های همگانی، امدادی، اجرای طرح پیشگیرانه آسیب های اجتماعی و تشکیل تیم های مورد نیاز در زمان وقوع حوادث بکارگیری می شوند.

موسوی، ارتقای عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبان و توانمند سازی رفتاری، ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور مخاطبان در عرصه ها و فعالیت های اجتماعی، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح، ترویج خود امدادی و دگر امدادی را از اهداف اجرای طرح یاس(یاران آسیب ستیز) برشمرد.

جمعیت هلال احمر تعامل اثر بخشی با دستگاه های اجرایی استان زنجان دارد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان نیز در ادامه نیز گفت: از فعالیت و خدمات جمعیت هلال احمر استان در ارائه آموزش های رایگان برای خانواده ها و دختران تحت پوشش این نهاد قدرانی می کنم.
هدایت صفری اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در سطح استان زنجان تعامل بسیار اثر بخش و قابل توجهی را با دستگاه های اجرایی استان بویژه کمیته امداد دارد.

وی، ارتقای تاب آوری جامعه در برابر بحران را از ماموریت های جمعیت هلال احمر استان زنجان بیان کرد و افزود: هنر کمیته امداد بر اساس توانمند سازی جامعه تعریف شده تا فقر بین نسلی را قطع کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: ارائه خدمات رفاهی و توانمند ساز برای خانواده های تحت حمایت پیگیری می کنیم تا مددجو از وابستگی خارج شود.

صفری با بیان اینکه راهبرد کمیته امداد از توان دهی به توانمند سازی است، ادامه داد: در کمیته امداد نگاه از جنس تکریمی است و به همین دلیل به دنبال ثبات و تکامل خانواده های تحت پوشش و توانمندسازی آنها هستیم.

به گفته وی، اشتغال، مسکن و کاردکردهای فرهنگی از راهبردهای کمیته امداد است که طرح یاس یکی از این برنامه های فرهنگی به شمار می رود تا دختران تحت پوشش این نهاد را توانمند، از انزوا خارج و مسئولیت اجتماعی قبول و تاب آوری آنها ارتقا یابد.

گفتنی است، فاز دوم طرح یاس به صورت ویدئو کنفرانس در جمعیت هلال احمر استان زنجان کلید خورد و شعب هلال احمر همراه با روسای کمیته امداد شهرستان ها به صورت ویدئو کنفرانس در این برنامه حضور داشتند.

در پایان نیز هدایایی نیز توسط هلال احمر استان زنجان به مناسب روز دختر به دختران تحت پوشش کمیته امداد زنجان اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟