دسته‌بندی نشده

اختصاص58 درصد از سهم کل گاز مصرفی استان زنجان توسط بخش صنعت و نیروگاه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو گفت: بخش نیروگاه استان با ۲۵ درصد میزان مصرف، بخش صنعت با ۲۵ درصد، حمل و نقل با ۵ درصد و بخش کشاورزی و دامپروری با ۳ درصد به ترتیب بیشترین سهم مصرف گاز طبیعی در بخش صنعت و نیروگاه را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بخش خانگی نیز ۳۷ درصد سهم سبد انرژی استان را به خود اختصاص داده است؛ افزود: با تامین گاز بخش عمومی با ۳ درصد و بخش تجاری با ۲ درصد، در خدمت هم استانی های عزیز و ارائه خدمات گازرسانی هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: با احتساب نیروگاه در سال ۹۹ با میانگین روزانه ۷ میلیون و ۷۳۲ هزار متر مکعب گاز و میانگین سالانه ۲/۸ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی؛ موفق به تامین گاز مشترکین محترم در استان زنجان شده ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع؛ حرکت افتخار آمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جای جای ایران اسلامی هستیم؛ اظهار کرد: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته، زیرساخت های لازم برای توسعه گازرسانی به ویژه در روستاها فراهم شده است.

وی تاکید کرد: حمایت از تولیدات داخلی با گازرسانی به صنایع استان؛ به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های شرکت گاز زنجان پیگیری می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا