دسته‌بندی نشده

استقرار 3 درصد از صنایع برق و الکترونیک کشور در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون 65 واحد برق و الکترونیک با سرمایه گذاری بالغ بر 14 هزار و 500 میلیارد ریال در استان در حال فعالیت می باشند.

وی یادآور شد: 5 هزار و 350 نفر در این واحدها در سطح استان در حال فعالیت می باشند.

این مقام مسئول عنوان کرد: 20 درصد از سرمایه گذاری های صنعتی استان به صنعت برق و الکترونیک اختصاص یافته است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به واحدهای بزرگ استان در این صنعت گفت: استان زنجان در زمینه تولید سیم و کابل جزء استان های پیشرو در کشور به شمار می رود به طوری که حدود 30درصد از سیم کابل کشور در این استان تولید می گردد.

وی افزود: با وجود 18 واحد صنعتی در این بخش شاهد تولید سالانه 111900 تن سیم و کابل در استان هستیم. حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در حوزه سیم و کابل استان بالغ بر 11000 میلیارد ریال بر اساس پروانه بهره برداری صادره می باشد.

فغفوری عنوان کرد: با توجه به اینکه سیم و کابل جزء محصولات صادراتی استان به شمار می رود ، میزان صادرات این محصول استراتژیک در سال 1399 در حدود 9/1 میلیون دلار بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولیدات گروه صنعتی ایران ترانسفو در زمینه تولید انواع ترانس های توزیع و فوق قدرت توانسته این استان را به قطب تولید ترانس در کشور مبدل سازد تصریح کرد: هم اکنون 3420 نفر در شرکت های اقماری این گروه صنعتی در حال فعالیت می باشند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خاطر نشان ساخت: شرکت پارس سوئیچ یکی از دیگر از واحدهای بزرگ استان به شمار می رود که به عنوان بزرگترین تولید کنندگان انواع کلیدهای فشار قوی و انواع سکسیونر در کشور محسوب می شود. حجم سرمایه گذاری این واحد بر اساس پروانه بهره برداری صادره 150میلیارد ریال با اشتغالزایی 500 نفر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا