دسته‌بندی نشده

اعطای گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه به آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزءقاسمی ضمن بیان این مطلب گفت: گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC 17025 ویرایش 2017 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (سازمان ملی استاندارد ایران) بوده و این گواهینامه، مهم ترین مدرک تاییدیه دقت و صحت نتایج آزمون آزمایشگاهی در سطح کشور است.

وی با اشاره به دامنه کاربرد و زمینه فعالیت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه، تصریح کرد: این گواهینامه، برای آزمون های باکتریولوژی، فیزیکی-شیمیایی و نمونه برداری آب آشامیدنی کاربرد دارد که پارامترهای مختلفی را در این 3 بخش شامل می شود.  

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: گواهینامه مذکور تا تاریخ 11/12/1402 برای این آزمایشگاه اعتبار دارد و پس از انقضای این زمان، با بررسیهای مجدد اعتبار این گواهینامه تائید خواهد شد.

جزءقاسمی درباره فرآیند دریافت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه اظهار داشت: آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب پس از صرف حدود یک سال زمان برای اماده سازی، پیاده سازی و استقرار الزامات سیستمی و فنی خود صرف نموده و بدون حضور مشاور، موفق به آمادگی سیستم برای انجام فرآیند ممیزی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد.

این مسئول ادامه داد: فرآیند ممیزی در تاریخ  06/06/99 انجام شد و  پس از رفع عدم انطباق های وارده و نیز ارائه مستندات و مدارک سیستمی و فنی، گواهینامه مذکور صادر گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟