دسته‌بندی نشده

افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا، یک هشدار جدی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کرونا ویروس استان در سالن پیامبر اعظم (س) استانداری با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون با ورود واکسن ایرانی اظهار کرد: تاکنون ۱۰۳ هزار و ۴۵۲ دُز واکسن کرونا وارد استان زنجان شده که ۷۴ هزار و ۹۶۰ دُز آن برای نوبت اول و ۲۸ هزار و ۵۹۲ دُز نیز برای نوبت دوم بوده است .
 
وی با اشاره به اینکه در هفته آتی با ورود واکسن ایرانی به چرخه واکسیناسیون، شدت تزریق واکسن در زنجان هم، بیشتر از گذشته می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه علی‌رغم تاخیر در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا، روند واکسیناسیون در استان زنجان در مسیر خوبی قرار گرفته است .
 
رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۷۸ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال در استان واکسینه شده‌اند ابراز داشت: بیش از ۹۰ هزار و ۳۹۴ دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در زنجان تزریق شده است .
 
قزلباش تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زنجان بستری هستند و در هفته اخیر هم ۶۱۳۲ نفر به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی کووید۱۹ استان مراجعه کرده‌اند که این آمار نشانگر وضعیت خوبی نیست .
 
به گفته دکتر قزلباش افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا یک هشدار جدی است و براساس تجربه‌های گذشته، افزایش بیماران سرپایی به معنای قرار گرفتن در مسیر پیک جدید بیماری است، که آثار افزایش این بیماران در استان زنجان، طی دو هفته آینده در بخش بستری خود را نشان خواهد داد .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی از ابتدای آذرماه سال گذشته، نسبت رهگیری افراد در تماس نزدیک با بیماران از ۲.۶ نفر در هفته اول خردادماه، به ۹ نفر در هفته چهارم خرداد افزایش پیدا کرده، که نشان‌دهنده کاهش ۱۰ درصدی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟