دسته‌بندی نشده

انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل های آینده یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیما

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی با حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با مدیرکل و مسئولین این نهاد دیدار و گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان در اوج اقتدار و سربلندی است و وظیفه ما در رسانه حفظ این دستاوردها و انتقال آن به نسل‌های آینده است،اظهار داشت: انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین جانفشانی شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان عزیز ایران اسلامی در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نیاز امروز جامعه است که پرداختن به آن از اولویت های مهم صدا و سیما به شمار می رود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان توجه بیش از پیش به فرهنگ جهاد ، ایثار و شهادت و الگو قرار دادن رفتار و منش دلاورمردان دوران پر افتخار دفاع مقدس را عامل ناکامی دشمنان دانست و تصریح کرد: یکی از راهبردهای اصلی صدا و سیمای استان پرداخت و تبیین ارزشهای دفاع مقدس و انتقال این مفاهیم ناب و بی بدیل به نسل های آینده است.

 لطیفی با اشاره به تولیدات شاخص دردست انجام با موضوع ایثار و شهادت تصریح کرد: دفاع مقدس گنجینه بی پایان معارف، ایثار و از خود گذشتگی بی مثال فرزندان این آب و خاک در دفاع از اسلام و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است و این مفاهیم ناب زمینه لازم را برای تولید و پخش برنامه های مختلفی در شبکه اشراق فراهم آورده که از آن جمله میتوان به آخرین نمونه آن یعنی سریال فاخر صبح آخرین روز با موضوع شهید دکتر مجید شهریاری، اشاره کرد.

وی از آغاز تصویربرداری مستند26 قسمتی فاخر راه ناتمام در استان خوزستان، با موضوع غواصان خط شکن زنجان، مجموعه تقویم عزت که400قسمت آن آماده پخش شده، تله فیلم شهیدیوسف قربانی، مجموعه مستند13 قسمتی شهدا، تله تاتر 90دقیقه ای نجات اربیل، مجموعه مستند رزمندگان زنجان در غرب کشور و مستندسازی بیانات یادگاران دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدای دارای دو شهید و بیشتر خبر داد.

 در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این جلسه با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز زنجان تا کنون تعامل گسترده ای با بنیاد شهید و امور ایثار گران برای ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت داشته است گفت: رسانه استانی با تولید و پخش مجموعه فاخر پلاک ، تقویم عزت، مدرسه عشق ، قانلی توپراق، یادواره ها ، مستندهای فاخر شهدای استان و مدافعان حرم، تاکنون نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: تولید و پخش سریال هایی با موضوع جهاد و شهادت بویژه سریال فاخر صبح آخرین روز که بی شک حرکتی ارزشمند و افقی نو در ترویج فرهنگ ایثار بوده و آن چیزی است که در حال حاضر جامعه اسلامی ما به ویژه نسل جوان به آن نیاز اساسی دارد، موجب خرسندی جامعه ایثارگران بویژه خانواده معظم شهید دکتر مجید شهریاری شده است.

کاظمی از نقش رسانه استانی و تمام عوامل برنامه ساز در تولید برنامه های رادیو تلویزیونی و پرداخت خلاقانه و تعمیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل کرد و از آمادگی این نهاد بمنظور مشارکت در تولید برنامه های فاخر صدا و سیمای مرکز زنجان در حوزه ایثار و شهادت خبر داد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟