دسته‌بندی نشده

برتری زنجان به لحاظ واکسیناسیون در کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص این بیماری و امر واکسیناسیون افزود: بیش از ۱۶ ماه از این بیماری سپری می شود و بر اساس استناد، این استان در سطح کشور موفق بوده چرا که اقدامات اثرگذاری را انجام داده است.

وی با بیان اینکه استان در مدت یاد شده با توجه به قابلیت ها و ظرفیت ها ۲ پایلوت مهم کشوری در زمینه پی سی آر سرپایی و سرولوژی کرونا را انجام داد، اضافه کرد: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت زنجان به لحاظ شمار تست های پی سی آر سرپایی استان اول کشور محسوب می شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه این استان تا کنون ۳۶۵ هزار تست کرونایی را انجام داده است، گفت: به عبارتی دیگر به ازای هر یکهزار نفر جمعیت بیش از ۳۴۰ نفر مورد تست قرار گرفتند و به لحاظ امکانات نیز اقلام مورد نیاز بهداشتی مستقل شده بطوریکه استان صادر کننده هستیم که این مهم با همکاری بین بخشی و عموم مردم محقق شده است.

حقیقی با بیان اینکه استان زنجان در پیک چهارم کرونایی به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی در جایگاه بهتری قرار داشت، افزود: احراز مقام ها کفایت نمی کند و برای کنترل ویروس کرونا باید همچنان استانداردها را رعایت کرد به ویژه میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی به بیش از ۹۰ درصد برسد.

حقیقی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونایی استان نیز اظهار داشت: با ورود واکسن به بازار این مهم نیز در استان مور توجه قرار گرفت و امکانات و مراکز تجمعی لازم نیز برای این کار فراهم شد هرچند مشکلاتی وجود دارد اما تلاش می شود در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.

وی اضافه کرد: این استان با ایجاد مراکز تجمیعی آمادگی تزریق شمار بیشتری واکسن کرونا به گروه‌های هدف دارد که با توجه به تولید داخل و ورود آن از کشورهای خارجی این مهم طی هفته های آینده سرعت بیشتری خواهد یافت.

استاندار زنجان ادامه داد: این تلاش ها در راستای کنترل و مدیریت بهتر ویروس کرونا است که بی توجهی ها به پروتکل های بهداشتی مشکلاتی را ایجاد می کند که استان نسبت به تزریق واکسن به گروههای هدف اقدام کرده که تا کنون نتیجه خوبی را رقم زده است.

حقیقی از هم استانی ها خواست بیش از گذشته به مسوولان بهداشتی اعتماد کنند و از طرفی واکسینه شدن ۷۵ درصدی جمعیت می تواند ایمنی و مصونیت لازم را ایجاد کند و باید از اقدامات خوب محافظت کرد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون گروههای سنی دیگر نتیجه خوبی را در استان رقم می زند، گفت: شاخص های ارائه شده دانشگاه علوم پزشکی نشان می دهد که باید از وضعیت کنونی کرونایی مواظبت کرد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: به رغم تلاش های انجام گرفته تغییر رنگ کرونایی در سه شهر زنجان رخ نداده و این موضوع بیانگر آن است که به دستورالعمل های اعلامی توجه داشت و گسترش امر واکسیناسیون نیز چشم انداز بهتری را مهیا می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟