دسته‌بندی نشده

بهره‌برداری از ۸ پروژه عمرانی در هفته قوه قضائیه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه  اظهار داشت:حضور پرشور مردم در انتخابات رای عالی دیگری به نظام جمهوری اسلامی رقم زد.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی در سمت ریاست قوه قضائیه نیز عملکرد قابل قبولی داشته و مردم این اقدامات را عینا مشاهده کردند،خاطر نشان کرد:این توفیقات مورد توجه مردم بود و مردم بار دیگر اعتماد کرده و رئیسی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به هفته قوه قضائیه تصریح کرد:طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به همین مناسبت اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دادگستری استان به ۲۶۲ هزار و ۱۳۰ پرونده رسیدگی کرده است،خاطرنشان کرد: دادگستری زنجان در ۱۳ حوزه قضایی، هشت پرونده در حوزه دادگستری‌، چهار پرونده در دادسرا و پنج پرونده در دادگاه و بخش فعالیت دارد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از کاهش پرونده‌های قضائی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر موجودی پرونده‌ها کاهش ۹ درصدی و با احتساب شوراهای حل اختلاف کاهش ۱۴درصدی دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث ابلاغ الکترونیک هم نیز پرونده‌ها با افزایش ۵ درصدی از ۸۵ درصد به ۹۳ درصد رسیده است، بیان کرد: این امر در راستای حفظ کرامات انسانی افراد صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در این هفته ۱۸۶ برنامه اجرایی در سراسر استان زنجان اجرا خواهد شد ابراز کرد: حضور در مزار شهدا، دیدار با جامعه نخبگان و بسیج حقوق‌دانان، دیدار با خانواده شهدا، تکریم قضات استان، دیدار با مقام معظم رهبری از برنامه‌های هفته قوه قضائیه در استان زنجان است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از رسیدگی به پرونده قاچاق سوخت به مبلغ ۱۱ میلیون لیتر به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همچنین به پرونده دو فقره ترک فعل قانونی مدیران رسیدگی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درباره پرونده شهرداری نیز جلسات در سالن آمفی تئاتر برگزار شد، گفت: البته اعلان عمومی نمی‌شود، چون هدف نیز این نیست.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه تاکید ما این بود که هرکس مراجعه کرد نباید ممانعت میشد، افزود: اما اگر کسی شرکت کرد مانع نمی‌شدیم.

صادقی نیارکی با بیان اینکه دادگاه علنی برگزار شد، افزود: رای هم صادر شده است و در مرحله تجدید نظر است و رأی بازدارنده است از حبس‌های طولانی مدت مصادره اموال از برگشت اموال شامل آپارتمان‌های کیش و … است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه رای پس از قطعی شدن اعلان عمومی خواهد شد، افزود: حتی احکام پس از قطعی شدن در جراید هم منتشر خواهد شد.

وی افزود: در حوزه فساد با مدیریت شهری اقدامات خوبی صورت گرفته و حتی در برخی از شهرها به سراغ شهرداران سابق نیز رفتیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟