دسته‌بندی نشده

جمع‌آوری اطلاعات بیشتر توسط آمریکا درباره معاملات رمزارزها

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،درخواست این سازمان در جریان جلسه «کمیته مالی سنا» در مورد بودجه پیشنهادی IRS در سال ۲۰۲۲ارائه شده است. «چارلز رتیگ»، عضو کمیسیون IRS اعلام کرد که آن‌ها درخواست‌های خود برای گزارش‌دهی را به چالش می‌کشند و داشتن یک دستورالعمل صریح از کنگره در مورد جمع آوری این اطلاعات مهم است. رتیگ همچنین خاطر نشان کرد که ارزش بازار رمزارزها اکنون از ۲ تریلیون دلار نیز بیشتر است.

 
 
 

ارائه چنین درخواستی از سوی IRS برای انجام کاری درباره رمزارز‌ها به خصوص از زمان آغاز به کار بایدن، منطقی به نظر می‌رسد. چرا که دولت بایدن نیز پیشنهاد کرده که کارگزاران رمزارزها از جمله صرافی‌ها، اطلاعات مربوط به مشتریان خود از جمله سرمایه‌گذاران غیر مستقیم خارجی خود را گزارش دهند.

در ماه دسامبر، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) پیشنهاد داد که صرافی‎‌ها، برخی اطلاعات مبادلات مربوط به کیف‌پول‌های رمزارز ناشناسی که روزانه بیش از ۱۰ هزار دلار مبادله می‌کنند را گزارش کنند. همانطور که فوربز عنوان می‌کند، به نظر می‌رسد هدف دولت این است که مبادلات رمزارزها بیشتر شبیه بانک‌ها و رمزارزها بیشتر شبیه به پول نقد باشند.

آخرین برنامه ارائه شده در این رابطه به وزارت خزانه‌داری آمریکا (که از نظر فنی IRS بخشی از آن است) مربوط می‌شود که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت به طور رسمی از تمام صرافی‌ها درخواست کرد تا اطلاعات مربوط به معاملات بالای ۱۰ هزار دلاری را به اشتراک بگذارند. در گزارش این دپارتمان عنوان شده که رمزارزها با تسهیل گسترده فعالیت‌های غیرقانونی از جمله فرار مالیاتی، مشکلات قابل ملاحظه‌ای به وجود آورده‌اند. بنابراین جمع‌آوری اطلاعات در مورد این معاملات می‌تواند مشکلات مربوطه را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟