دسته‌بندی نشده

خانه کارگر از جایگاه ویژه ای در میان همتایان خود برخوردار است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری در دیدار با هیأت اجرایی خانه کارگر،عنوان کرد: خانه کارگر به عنوان یک تشکل صنفی غیر دولتی با تمرکز فعالیت بر مبنای دستیابی به مطالبات صنفی اقتصادی و اجتماعی کارگران ، جایگاه ویژه ای را در میان سایر همتایان خود دارد.

محمد رضا انصاری گفت: همراهی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان از جمله اتاق تعاون، خانه کارگر، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی، انجمن صنفی مسئولان ایمنی و بهداشت کار در پیشبرد هرچه بهتر اهداف عالی وزارت متبوع در مسیر خدمت رسانی به جامعه کاروتولید استان بویژه قشر زحمت کش کارگر بسیار ارزشمند است و تداوم همدلی و مساعدت همه جانبه و دوسویه باعث کاهش دغدغه های جامعه کاروتلاش می شود.

انصاری، با اشاره به تعامل بین جامعه کار گری و کارفرمایی ، تصریح کرد: باید جلوی هرگونه مداخله گری و فرافکنی از سوی افراد سودجو که گاها موجب تنش در این مجموعه ها می شود ، گرفته شود.

سرپرست اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان ،شرط تعامل این دو مجموعه،تابعیت از قوانین کار است، اضافه کرد: امید است تلاش بیشتری برای رعایت حق و حقوق جامعه کارگری و تبعیت از قوانین و رعایت حقوق شهروندی در جامعه شاهد باشیم.

ضرورت ایجاد امنیت در حوزه کار و کارگری از طریق دولت

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با اشاره به اهمیت تلاش جامعه کارگری و رعایت حق و حقوق قانونی کارگران ، گفت: امنیت حوزه کار و تلاش، باید در هر زمینه از طریق دولت ایجاد شود.

اصغر نجاری ، دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با اشاره به پیگیری‌های صنفی در استان زنجان، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم قشر جامعه کارگری سخت کوش ترین قشر جامعه است.

دبیراجرایی خانه کار گر استان زنجان، با بیان اینکه تحرک و تعهد جامعه کارگری در این شرایط قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: مجموعه تشکل صنفی خانه کارگر استان زنجان، همواره در راستای احقاق حقوق قانونی قشر کارگر حامی کارگران بوده است.

وی با اشاره به اینکه جامعه کارفرمایی و کارگری پر چالش‌ترین فضایی است که هر چه تعامل این مجموعه باهم بیشتر باشد باعث رشد، توسعه و تولید در کشور خواهد شد، تصریح کرد: با ایجاد تعاملات بین این دو مجموعه باید شاهد حمایت تشکل‌ها و نهاد های مرتبط در این زمینه باشیم.

نجاری ادامه داد: امنیت حوزه کار و تلاش، باید در هر زمینه از طریق دولت ایجاد شود .
وی، با بیان اینکه تعامل کارگر و کارفرما بر سر اجرایی صحیح قوانین کار همواره حائز اهمیت بوده است، افزود: اجرایی قوانین کار و رعایت حق و حقوق کارگران موجب افزایش تولید ، توسعه و در نتیجه رونق صادارت و توسعه کشور می شود.

نجاری، با تاکید براینکه خانه کار گر استان زنجان، همسو با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک تشکل صنفی در راستای حمایت از حقوق کارگران در تلاش است، تصریح کرد: در شرایط کنونی باید در راستای احقاق حق و حقوق جامعه کار و تولید تلاش کرد.

وی، در پایان با اشاره به وجود مشکلاتی در واحد های تولیدی استان، ابراز امیدواری کرد: مشکلات جامعه کارگری استان به دست مسئولان استان حل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟