دسته‌بندی نشده

دفترچه‌های درمانی الکترونیکی از اول تیر ماه در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،یعقوب شیویاری در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت:بیمه‌شدگان بیمه سلامت از این پس در مراجعه به مراکز درمانی، با ارائه کد ملی خدمات دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به صندوق‌های مختلف بیمه سلامت تصریح کرد:17 درصد  از بیمه‌شدگان شامل صندوق بیمه سلامت همگانی ، یک در صد در سلامت ایرانیان، 12 درصد در صندوق کارکنان دولت، 5 درصد سایر اقشار و 65 درصد شامل صندوق بیمه روستائیان هستند.

 این مقام مسئول پایین بودن سرعت اینترنت را یکی از مشکلات پیش روی اجرای طرح حذف دفترچه و ارائه خدمات  به صورت الکترونیکی دانست و خاطر نشان کرد: این موضوع یکی از عوامل اصلی ایجاد نارضایتی در بین جامعه هدف است که رفع آن نیازمند همراهی متولیان اینترنت و وزارت فناوری و اطلاعات است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه طبق برنامه پنج ساله پنجم توسعه و الزامات بودجه سال‌های 99 و 1400 که ملزم به اجرای آن هستیم، عنوان کرد: کاهش تدریجی دفاتر کاغذی درمانی است تا بتوانیم پرونده جامع سلامت برای آحاد جامعه تشکیل دهیم.

شیویاری با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی جامع در سطح کشور شده و موسسات طرف قرارداد در جریان قرار گرفته‌اند همچنین پیامک اطلاع‌رسانی نیز به تمام سرپرستان خانوار ارسال شده است خاطر نشان کرد: از این پس نیازی به صدور دفترچه‌های کاغذی نیست.

وی افزود: الزام قانونی، همان اهرم اجرایی است و پزشکان و موسسات طرف قرارداد، ملزم و مجبور به اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان تصریح کرد: پرداخت درصدی بیشتر از روش نسخه‌نویسی کاغذی به پزشکان از جمله مشوق‌ها برای اجرای نسخه‌نویسی الکتروینکی است و پزشکانی که نسخه‌ها را به صورت دستی بنویسند برای آن‌ها یا هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود و یا با تاخیر پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی هم برای بیمه‌شدگان و هم برای سازمان به‌صرفه است، ابراز کرد: طبق اعلام بیمارستان‌ها از ابتدای آغاز الکترونیکی کردن اسناد بستری تاکنون 85 درصد در مصرف کاغذ، صرفه‌جویی شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟