دسته‌بندی نشده

فرهنگ سازی در راستای فراگیری آموزش های هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در دیدار با امام جمعه شهر آب بر افزود: نیازمند حمایت های امام جمعه این شهر هستیم و با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر موسسه ای عام المنفعه است که در همه فعالیت های انسان دوستانه اعم از حمایت های معیشتی تا امداد و نجات و فعالیت های تخصصی تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع امداد و نجات در حوادث برعهده هلال احمر است، اظهارداشت: هر چه فعالیت بیشتری داشته باشیم باز هم کم است و امروز نیز اقدام به برگزاری مانور دورمیزی کردیم که چگونگی فراخوان، تصمیم گیری و ارسال تجهیزات به مناطق حادثه دیده باز آموزشی و دوباره تبیین شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به آموزش های هلال احمر اشاره کرد و ادامه داد:آموزش از ارکان اصلی هلال احمر در فعالیت های بشردوستانه به شمار می رود که برای علاقمندان آموزش کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات و آموزش همگانی را به صورت رایگان ارایه می دهیم .

موسوی تاکید کرد: فعالیت های حمایتی، معیشتی و فرهنگی نیز با هدف آمادگی در حوادث و عضویت در تیم های امداد و نجات برای ارائه خدمات مطلوب در بلایای طبیعی است تا به موقع و با اثر بخشی بالا به حادثه دیدگان خدمات ارایه دهیم.

وی افزود: با توجه به مقبولیت ائمه جمعه و امامان جماعت در میان مردم انتظار داریم در خصوص فرهنگ سازی برای فراگیری آموزش های هلال احمر در نمازهای جمعه کمک شود تا هنگام وقوع حوادث خسارت های جانی و مالی نباشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به 31 خرداد سالگرد زلزله 1369 طارم اشاره کرد و گفت: بیشتر مردم این شهرستان این حادثه تلخ را دیده اند که ارائه آموزش ها تلنگری باشد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی از آموزش های مورد نیاز بهره مند شوند.

موسوی یادآوری کرد: چنان چه حادثه ای اتفاق بیفتد هلال احمر به تنهایی نمی تواند کمک کند بلکه این مهم نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است تا مدیریت در این خصوص به نحو مطلوبی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور ائمه جمعه ارزشمند و مغتنم است تا بتوانیم با همکاری این قشر مردم را نسبت به آمادگی در برابر حوادث و بالایا آماده کنیم و آموزش های مورد نیاز را ارائه دهیم.

با کمال افتخار در خدمت هلال احمر هستم

امام جمعه شهر آب بر ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل، یاد شهدای 15 خرداد و شهادت رییس مذهب جعفری امام صادق علیه السلام افزود: کلمه و واژه ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی در هلال احمر خلاصه می شود چون کارتان مقدس و جهادی است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی منصوری گفت: اتفاق و حادثه ای که رخ می دهتد هلال احمری ها خانواده خود را رها و به کمک آسب دیدگان می شتابند.

وی تاکید کرد:همه مسائل و اتفاقات از جمله سیل، زلزله و دیگر حوادث طبیعی و غیر طبیعی هلال احمر ها درکنار مردم هستند و مردم که نیروها را در لباس سرخ و سفید هلال احمری را می ببینند احساس ارامش می کنند.

امام جمعه شهر آب بر ضمن قدردانی از زحمات نیروهای تلاشگر در جمعیت هلال احمر طارم گفت: به اندازه ای که در توان نیروها بوده همیشه آماده اند و ایثار و از خود گذشتگی ها را در شیبوع ویروس کرونا خود را نشان داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز در نماز جمعه آب بر هلال احمر ها اقدام به تب سنجی، ضد عفونی و توزیع ماسک برای نمازگزاران می کنند که این مهم موجب آسایش خاطر نمازگزاران می شود که در این خصوص از همه تلاشگران هلال احمر شهرستان قدردانی می کنم.

وی یادآوی کرد: در ماه مبارک رمضان با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان در روستاهای دورافتاده طارم اقدام به توزیع بسته های معیشتی و افتتاح خانه هلال کرده و با نیروهای امدادو نجات در پایگاه امداد و نجات دیدار کرده ایم.

امام جمعه شهر آب بر گفت: در کنار مجموعه هلال احمر شهرستان طارم هستم و افتخار می کنم در جمع هلال احمری ها هستم.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری تاکید کرد: با کمال افتخار در خدمت هلال احمر کشور، استان و شهرستان طارم هستم و امید دارم تا ایثار هلال احمر ها نصیب ما شود.

گفتنی است، مانور دورمیزی وقوع زلزله در شیت، دیدار با امام جمعه شهر آب بر، دیدار با فرماندار شهرستان طارم، افتتاح خانه هلال بخشداری گیلوان و بازدید از پایگاه امداد و نجات کوهستان جاده زنجان – تهم از برنامه های سفر یک روزه مدیر عامل و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان به این شهرستان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟