دسته‌بندی نشده

مشارکت اعضای جوانان هلال احمر زنجان در فعالیت های بشردوستانه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت : با جذب 321 نفر عضو در هلال احمر این استان، تعداد اعضای جوانان به 12 هزار و 910 نفر افزایش یافت.

وی افزود: جذب 321 نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در هفته هلال احمر از 18 تا 24 اردیبهشت ماه انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار داشت: قبل از این تعداد اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان 12 هزار و 589 نفر بود.

این مقام مسئول گفت: جوانانی که علاقمند به انجام فعالیت های بشردوستانه و امدادی در جمعیت هلال احمر استان داشته باشند می توانند با مراجعه به شعب هلال احمر در شهرستان های ایجرود، ماهنشان، خدابنده، ابهر، طارم، خرم دره و زنجان به امور جوانان مراجعه و ثبت نام کنند.

موسوی تاکید کرد: علاوه بر مراجعه حضوری، جوانان علاقمند می توانند با مراجعه به سایت http://members.rcs.ir ثبت نام و کارت عضویت دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای جوانان هلال احمر استان زنجان می توانند در فعالیت های بشردوستانه مشارکت داشته و حتی در دوره های آموزشی امداد نیز شرکت کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: جوانانی که دوره آموزشی امداد را گذرانده باشند طی مراسم تحلیف از حوزه جوانان وارد امداد می شوند و در واحد امداد و نجات فعالیت های خود را ادامه می دهند.

موسوی با بیان اینکه حوزه جوانان از کودکان 6 تا جوانان 35 سال علاقمند عضو دارد، اضافه کرد: این اعضا بعد از این سن وارد حوزه داوطلبان می شوند و در این واحد فعالیت های خود را با جمعیت هلال احمر استان ادامه می دهند.

به گفته وی، کودکان 6 تا هفت سال در کانون غنچه های هلال، دانش آموزان نیز در کانون های دانش آموزی، دانشجویان در کانون های دانشجویی، و طلاب نیز در کانون های طلاب، و افراد ساکن در روستاها نیز در کانون های روستایی فعالیت های خود با هلال احمر را انجام می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاقمندانی که به صورت آزاد ثبت نام می کنند می توانند در هر کدام از این کانون ها عضو شده و فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟