دسته‌بندی نشده

نوع غالب ویروس کرونا در کشور، هندی و انگلیسی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص ویروس دلتای هندی کرونا، اظهار داشت: وقتی که بیماری تبدیل به اپیدمی می‌شود، در مراحل اول، شناسایی نوع ویروس مهم است .

وی افزود: درحال حاضر، نوع هندی و انگلیسی نوع غالب در کشور است و در مناطقی، به رنگ قرمز درآمده، و طبیعتاً این رنگ منتشر می‌شود بر کل کشور، و با شرایط موجود، در هفته‌های آتی دچار افزایش خیز بیماری خواهیم شد.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با بیان اینکه قسمت عمده ویروس موجود، ویروس هندی و انگلیسی است ادامه داد: در مقابله با این ویروس، روش‌های پیشگیری جلوگیری از  انتشار  بیماری، حائز اهمیت است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت بیماری کروناویروس در استان، تصریح کرد: در بخش سرپایی، با مختصر افزایش روبرو هستیم، و بیماران بستری، تقریباً در یکی دو هفته، در یک رنج ثابت قرار گرفته‌اند، و امیدوار هستیم این روند صعودی نباشد.

به گفته دکتر قزلباش روند بستری فعلا متوقف شده است، و امیدواریم با تلاش‌های همکاران حوزه سلامت استان، اعضای ستاد مدیریت پیشگیری از بیماری کرونا در سطح استان، و پیگیری‌ها و اقدامات خوب مردم، بتوانیم روند موجود بیماری را متوقف کنیم، و به سمت نزولی شدن پیش ببریم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: مهم این است، وقتی در کل کشور موجی شروع می‌شود را، مدیریت، و دامنه آن را کم کنیم، و رفاه و امکانات بیشتری را برای استان فراهم بیاوریم.

وی با اشاره به ویژگی‌های خاص ویروس هندی که بیماری‌زایی و واگیری بیشتری دارد، ادامه داد: ما نگران درگیری موج پنجم هستیم و احتمال این درگیری هم هست‌.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری در پاسخ به سوالی در مورد علائم واکسن اظهار داشت: ممکن است کوفتگی بدن، درد محل تزریق، سردرد و متورم شدن ناحیه تزریق از علائم تزریق واکسن باشد. و بطور کلی کسی که واکسن می‌زند، رفتاری کاملا طبیعی دارد و در این خصوص، هر عارضه‌ای اگر بیش از چند روز ادامه پیدا کرد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: البته کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند حتماً باید بیماریشان کنترل شده باشد، چراکه افراد دارای بیماری زمینه‌ای بیشتر مستعد ابتلا به کرونا، هستند.

گفتنی است این نشست روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از طریق ویدیوکنفرانس در بستر Adobe به آدرس‌ http://vc.zums.ac.ir/rzb در محل استودیوسلامت استان زنجان مستقر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود .

همزمان با این نشست، لایو اینستاگرامی نیز برگزار می‌شود که دکتر قزلباش پاسخگوی سوالات مردمی است و در این خصوص، مردم عزیز جهت ثبت سوالات خود و دریافت پاسخ، می‌توانند به صفحه اینستاگرام رسمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به نشانی zums.media مراجعه کنند .
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟