دسته‌بندی نشده

واکسن کرونا فوتی یا عارضه جدی در استان زنجان نداشته‌ است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به واردات واکسن و نحوه واکسیناسیون در استان اظهار داشت: محموله جدید واکسن وارد استان شده و بر اساس نوبت‌ دهی از هفته بعد انجام خواهد شد.
 
وی در خصوص تزریق دُز دوم واکسن خاطرنشان کرد: تزریق دُز دوم واکسن‌ها بر اساس دستورالعمل وزارتی، از همان دُز اول خواهد بود و در این خصوص جای نگرانی نیست .
 
رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به اینکه واکسن‌های ایرانی هم وارد چرخه تزریق شدند و بر اساس مصادیق مشخص توزیع، و در اختیار همه استان‌ها قرار خواهد گرفت ادامه داد: نه فقط تزریق واکسن‌های ایرانی، بلکه تزریق واکسن‌های خارجی هم اختیاری است و بر اساس قانون هیچ اجباری در تزریق واکسن نیست .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: در وزارت بهداشت و در استان، سامانه‌ای تعریف شده که عوارض واکسن را از خفیف تا شدید در آن درج می‌کنند، و تمامی مشخصات دریافت‌ کنندگان واکسن هم ثبت می‌شود .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه تا به امروز عوارض جدی به دنبال تزریق واکسن در استان نداشته‌ایم و اینکه بلافاصله بعد از تزریق فوت هم کنند، گزارش نشده است، افزود: در این خصوص کمیته استانی و کشوری وجود دارد، و وضعیت فردی که فوت کرده در این کمیته توسط محققین و دانشمندان مربوطه بررسی می‌شود و در صورت  تشخیص فوت به خاطر واکسن، مورد مربوطه به مراجع رسمی اطلاع‌رسانی، و در صورت اثبات به کارخانه سازنده واکسن هم اعلام می‌شود .
 
دکتر قزلباش اظهار داشت: همچنان گروه‌های سنی اعلام شده (۷۰ سال) را در نوبت تزریق داریم، چه افرادی که دُز اول، و چه افرادی که دُز دوم را دریافت کردند، و برای سنین بعدی فعلا اعلام نشده است .
 
وی اظهار امیدواری کرد: با ورود واکسن ایرانی و یا واکسن مشترک ایرانی و خارجی، بتوانیم واکسیناسیون را سرعت ببخشیم و به سنین پایین‌تر هم برسیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟