دسته‌بندی نشده

ویژه برنامه‌ ی «بیرلیک» تولید صدا و سیمای زنجان به مناسبت انتخابات1400

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی با اشاره به اقدامات صدا و سیما برای انتخابات اظهار کرد: تمهیدات لازم بمنظور انعکاس حماسه حضور مردم ولایتمدار استان در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در واحدهای مختلف تدارک دیده شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان از آغاز برنامه‌های انتخاباتی مرکز از اواسط فروردین ماه جاری با شیب ملایم خبر داد و گفت: شبکه اشراق در قالب ویژه برنامه‌ای با عنوان «بیرلیک» که هر هفته در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تولید و پخش می‌شود، به صورت گفت‌و‌گوی استودیویی با حضور کارشناسان، به بررسی محورهای ظرفیت شوراهای شهر، کارکرد و نقش و جایگاه شورای شهر و شورای عالی استان‌ها در قانون اساسی می‌پردازد.

وی افزود: برنامه «انتخاب اصلح» هم بصورت هفتگی در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای با محوریت انتخابات ریاست جمهوری با حضور اساتید دانشگاه و صاحب نظران سیاسی، به تبیین آثار حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، نقش مردم در انتخاب اصلح و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و همچنین نگاهی به اختیارات قانونی ریاست جمهوری تولید و پخش می‌شود.

لطیفی به دیگر برنامه‌های سیما برای انتخابات اشاره اظهار داشت: برنامه «گلجاق» با هدف ترغیب و تشویق حضور مردم روستا به ویژه جوانان در انتخابات همچنین معرفی ظرفیت‌های روستاها، گفت‌و‌گو با دهداران و بخشداران درباره ظرفیت‌های مختلف روستایی هر هفته در ۵ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای از شبکه اشراق پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: همچنین جنگ شبانه «ائل گوجی» از تاریخ ۱۷ خرداد ماه از ساعت ۲۲ روزهای شنبه تا پنج شنبه با آیتم‌های متنوع انتخاباتی بصورت زنده از شبکه اشراق پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ایام ویژه برنامه تولیدی«بورا-ایران» هم در ۱۳  قسمت ۴۰ دقیقه‌ای با موضوع نقش انتخاب اصلح در اقتدار کشورمان تقدیم حضور بینندگان خواهد شد.

لطیفی تصریح کرد: تأثیر مناظره‌های تلویزیونی و برنامه‌های نامزدها به عنوان یک روش تبلیغاتی بر شکل‌دهی به نظر رأی دهندگان در انتخاب اصلح بسیار حائز اهمیت است و نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تأثیرگذارترین روش تبلیغ بر رأی پاسخگویان، مناظره‌های تلویزیونی و مهم‌ترین توانمندی نامزدها در جلب آرای مردم، قدرت سخنوری و خطابه است که  این برنامه‌ها از ۱۹ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

رئیس رسانه استانی در خصوص 28 خرداد روز برگزاری انتخابات نیز گفت: معاونت سیما با همکاری و پشتیبانی معاونت فنی مرکز و با استقرار دو واحد سیار و اکیپ‌های پرتابل در نقاط مختلف شهر از ساعت ۷ صبح تا پایان فرایند انتخابات، این حماسه ملی را پوشش خواهد داد، برقراری ارتباط زنده با نقاط مختلف استان، ارتباط مستقیم متعدد با ستاد انتخابات استان، ارتباط زنده تصویری با شعبات اخذ رای در مناطق مختلف شهر زنجان، اعزام گروه ویژه مستندسازی و تولید نماهنگ، پوشش تصویری انتخابات روستاها، حضور کارشناسان و هنرمندان مختلف در طول برنامه و ….. از آیتم‌های این ویژه برنامه زنده تلویزیونی است.

وی سپس به تشریح برنامه‌ریزی معاونت صدا پرداخت و گفت: رادیو استانی هم همگام با سیما از اواخر فروردین ماه سال گذشته برنامه‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده است.

مدیرکل صدای و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اینکه رادیو نیز برنامه‌های مختلفی برای این ایام تدارک دیده است، گفت: در همین راستا ویژه برنامه «وحدت نغمه سی» از جمله این برنامه‌هاست که با موضوع آشنایی شنوندگان با حدود وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی‌ شهر و روستا و بررسی انتخابات در سایر کشورها با حضور کارشناسان امر بصورت روتین هر هفته در ۶ برنامه ۲۵ دقیقه‌ای از ساعت۱۹ پخش می‌شود.

وی افزود: دیگر برنامه رادیو « آیدین گلجاق» است که در گفت‌و‌گو با کارشناسان درباره اهمیت مشورت در انتخاب، روحیه تعاون در جامعه، انتخاب اصلح و جایگاه مهم ریاست جمهوری در اداره جامعه و خدمت رسانی به مردم بحث و تبادل نظر می‌کند این برنامه هم هر هفته در سه برنامه ۴۰ دقیقه‌ای از ساعت ۱۶ به سمع مخاطبان می‌رسد.

لطیفی گفت: همچنین مسابقه تلفنی۰۲۴ هم با موضوع انتخاب اصلح در تمام روزهای هفته بمدت۲۵دقیقه از ساعت ۱۱ صبح همراه شنوندگان است.

رئیس رسانه استانی درباره برنامه‌های معاونت خبر مرکز گفت: برنامه‌های متمرکز معاونت اطلاعات و اخبار مرکز، از نیمه دوم دی‌ماه سال گذشته و در مرحله بسترسازی تا 29 اسفندماه با آیتم‌هایی مانند شهر خبر، بیراینه بیر جوالدوز، بسته‌های خبری و ارتباطات زنده تداوم داشت و سعی شد با مطرح شدن پروژه‌های نیمه تمام، ضمن بررسی ظرفیت‌های توسعه محور استان بر الزام مسؤولان به پاسخگویی مطالبات برحق تاکید شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تصریح کرد: همچنین در دوره تبیینی که از 29 اسفند آغاز و تا سیزدهم اردیبهشت ادامه داشت با تداوم سرفصل‌های دوره قبل، بسترسازی مناسب برای گفتمان انتخاباتی مناسب با آیتم گزارش مردمی انجام شد.

وی ادامه داد: در دوره تبلیغی که از ۱۴ اردیبهشت ماه تا ۱۲ خردادماه بود، علاوه بر سرفصل‌های یاد شده، آیتم صندلی داغ به مجموعه‌های خبری اضافه شد تا به تبیین جایگاه شوراهای اسلامی بیشتر پرداخته شود.

لطیفی افزود: از هفته آینده تولید و پخش ۸ گزارش فاخر برای تشویق مردم به حضور آگاهانه در انتخابات در دستور کار همکاران این معاونت قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان اضافه کرد: در روز انتخابات نیز با اختصاص ۱۰ بخش خبری سیما و ۱۰ بخش خبری صدا به موضوع انتخابات، پوشش خبری انتخابات شهرها و روستاهای استان، تولید ۴ گزارش ویژه خبری با عنوان سر قرار، تولید ۳ گزارش موضوعی و گفتگوی زنده اخبار مراحل مختلف انتخابات را پوشش خبری داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: پس از پایان رأی گیری شور همدلی مردم در بخش‌های خبری منعکس و آیتم حالا نوبت شماست پخش می‌شود تا رقابت‌ها به رفاقت‌ها مبدل شود.

لطیفی درباره برنامه‌های معاونت مجازی هم گفت: این معاونت با تولید و انتشار ۳۰ قطعه موشن گرافیک، ۳۰ قطعه پوستر، ۵ قطعه اینفوگرافیک، ۲۰ قطعه فتوکامنت، ۱۰ قطعه پادکست، یک قطعه کمیک موشن، برگزاری ۱۰ قسمت مسابقه «انتخابات۱۴۰۰» و نیز با بازنشر تولیدات سیما و صدا شامل ۱۰۰ ویدئو، ۱۰ نماهنگ، ۳۰ پادکست و ۲۰ کلاکت از فایل‌های مسابقه کشوری ۶ + ۱۳ و نیز «طراحی صفحه انتخابات ۱۴۰۰»در سایت صدا و سیمای مرکز زنجان، همراه مخاطبان در فضای سایبری خواهد بود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در پایان بر این نکته تأکید کرد که رسالت و هدف صدا و سیما ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و بسترسازی مناسب برای تبیین شرایط انتخاب اصلح و تأثیر مستقیم آن با آینده کشور است که تلاش داریم با بسیج همه نیروها و امکانات، این مهم محقق شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟