دسته‌بندی نشده

پرداخت 124 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض جهت تکمیل واحدهای مسکونی روستایی نیمه تمام در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نهاد در راستای حمایت از اقشار کم درآمد با پرداخت تسهیلات بلاعوض (از محل حساب 100 امام (ره)) توانسته در راستای محرومیت زدایی و توسعه و آبادانی روستاها نقش مهمی داشته باشد، اظهار کرد: در طول 4 سال گذشته این نهاد در جهت تکمیل 2752 واحد مسکونی روستایی نیمه تمام، تسهیلات بلاعوض به میزان 124 میلیارد ریال پرداخت نموده است.

وی به اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت:تاکنون 51 هزار فقره تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان پرداخت شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه، توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده ، ادامه داد: در این راستا طرح های متنوعی در قالب برنامه های توسعه اجرا شده که بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی یکی از مهمترین این طرح ها به شمار می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد : در سطح استان زنجان، 92 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز 51 هزار واحد مسکونی روستایی برابر با 54 درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

خواجه ای یادآور شد: میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح کشور %41 و در استان زنجان 54 % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟