دسته‌بندی نشده

پست زنجان پیشتاز روزهای کرونایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد رسولی درباره فعالیت پست در روزهای کرونایی گفت: شیوع ویروس کرونا تاثیری در ارائه خدمات از سوی پست زنجان نداشته و حتی کار این ارگان بیشتر هم شده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان شیوع ویروس کرونا قیمت ارسال مرسولات افزایش نیافته و ثابت است، اضافه کرد: خوشبختانه کار پست به حدی است که تا دورترین نقاط نیز مرسولات ارسال می‌شود.

مدیرکل پست استان زنجان افزود: پست رونق کسب و کار، تجارت الکترونیک و ایجاد فرهنگ خرید و فروشی اینترنتی با استفاده بانک اطلاعاتی کدپستی 10 رقمی را ایجاد کرده و خدماتی که از سوی پست ارائه می‌شود سبب صرفه جویی در وقت و کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیرضروری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اقبال مردم از پست گفت: یکی از دلایلی که مردم پست را برای جابه‌جایی مرسولات خود انتخاب می‌کنند، در کنار تغییر فرهنگ خرید در دوران کرونا، هزینه‌های بسیار پایینی است که این بخش دارد.

رسولی با تاکید بر اینکه کار ارسال مرسولات به روز شده است و تاخیرات را به حداقل رسانده‌ایم، افزود: از طرفی، برای حفظ سلامت همکاران خودمان و مردم الزاما باید ضدعفونی بسته‌ها نیز انجام شود که نامه‌رسان به کرونا مبتلا نشود.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به فرآیند تحویل مرسولات پستی گفت: پس از قبول مرسوله، مرحله پردازش در زمان‌بندی آغاز می‌شود و مرسوله‌ها از نقاط مختلف جمع‌آوری می‌شوند تا به مرکز تجزیه و مبادلات برسند و پس از آن در مرکز تجزیه مرسولات در این نقطه پس از تجزیه و کیسه‌بندی، در نرم افزار مبادله ثبت می‌شوند و وارد مرحله بعدی یعنی رهسپاری در مقاصد مختلف می‌شوند.

وی با اشاره به عملکرد قابل قبول پست در ارسال مرسولات گفت: اداره کل پست زنجان به دنبال گسترش این اقدامات است که کسی برای امور پستی بیرون از خانه نیاید.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به شناسایی نیازمندی‌های صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی و غرفه‌های بازار الکترونیک، گفت: در همین راستا با ۳۰ فروشگاه اینترنتی قرارداد بسته شده است که با پست همکاری دارند.

 رسولی تعداد مرسوله‌های صادره استان در سال گذشته را یک میلیون و ۶۷۵ هزار و ۱۱۴ مورد عنوان کرد و افزود: در این مدت یک میلیون و ۵۵۱ هزار و ۴۸۵ مرسوله نیز وارد استان شده است.

مدیرکل پست استان زنجان تصریح کرد: از کل مرسولات تعداد یک میلیون و ۶۷۴ هزار و ۵۳۷ مورد سهم مرسوله‌های داخله و ۵۷۷ مورد سهم مرسوله‌های خارجه است.

رسولی ادامه داد: ۱۶ هزار و ۸۵۱ مرسوله نیز در واحد امانات ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا