دسته‌بندی نشده

کرونا در زنجان روند افزایشی یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر محمدرضا صائینی در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کرونا ویروس استان با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس و اجرای واکسیناسیون در سطح استان اظهار داشت: بیماری کرونا در بخش بستری و سرپایی در استان با اندکی افزایش، همراه است .

وی افزود: در بحث بیماری کرونا، جزء استان‌هایی بودیم که بیشترین تعداد موارد نمونه‌گیری سرپایی را داشتیم و با فاصله قابل قبول سعی کردیم موارد مثبت بیشتری را شناسایی کنیم .

رییس مرکز بهداشت استان زنجان با اشاره به اینکه بیماری کرونا در استان این هفته با اندک افزایشی همراه است ادامه داد: شهرستان زنجان به صورت معنادار افزایش دارد، شهرستان طارم و سلطانیه نیازمند توجه و عنایت ویژه است، شهرستان ابهر کمی از نرم استانی بالاتر، و شهرستان خرمدره در بخش سرپایی افزایشی، و در بخش بستری هم از نرم استانی بالاتر است، شهرستان خدابنده معادل نرم استانی، و شهرستان طارم در بستری از نرم استانی پایین‌تر، و در سرپایی افزایشی است، شهرستان ماهنشان در هفته‌های اخیر به نرم استانی نزدیک شده و افزایشی است و شهرستان ایجرود روند افزایشی دارد ولی هنوز از نرم استانی پایین‌تر است .

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بالای ۹۰ باشد تا با پیک پنجم مواجه نشویم ابراز داشت: در این راستا واکسیناسیون باید به طور جدی انجام شود . (با واکسیناسیون ممکن است فرد به کرونا مبتلا شود، ولی شدت بیماری کمتر است.)

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: با ورود واکسن ایرانی، افزایش مراکز تجمعی مجهز واکسیناسیون ارجحیت دارد و باتوجه به اینکه واکسیناسیون را باید به شدت پیش ببریم، لذا، افزایش مراکز تجمعی و تجهیز امکانات این مراکز هم باید مد نظر قرار گیرد  .

رییس مرکز بهداشت استان زنجان اظهار داشت: اقدام خوبی در راه‌اندازی مراکز تجمعی در استان صورت گرفته، که ۳۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان داریم، اما انتظار است تجهیز و مدیریت مراکز تجمعی، به طور کامل به اتمام برسد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟