دسته‌بندی نشده

کمتر از 8 درصد مردم استان کارت هوشمند ملی نگرفته اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی به صدور کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و گفت: تا پایان خرداد ماه برای 92.45 درصداز جمعیت واجد شرایط کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی جمعیت واجد شرایط برای کارت هوشمند ملی را ۸۴۹ هزار و ۲۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون برای 785 هزار و 87 نفر کارت هوشمند ملی صادر شده است و تعداد افراد باقی مانده که هنوز هیچ اقدامی برای کارت هوشمند ملی خود نکرده اند 64 هزار و 142 نفر است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: درسه ماهه امسال 9 هزار و 379 نفر در استان زنجان کارت هوشمند ملی درخواست کرده اند.

وی به تعداد ایستگاه‌های کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان زنجان اشاره کرد و افزود : تعداد ۳۸ دفتر در استان فعال هستند که این تعداد شامل ۱۲ اداره و 2 نمایندگی ،۱۷ دفتر پیشخوان و 7 ایستگاه سیار است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان کارت هوشمند ملی را مهم خواند و یاد آور شد: کارت هوشمند ملی با ارائه سه کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان از کارت به‌ عنوان یک ابزار چندکاره استفاده کرد و از وقوع جرائم و سوءاستفاده هم جلوگیری می‌کند.

سید علی شفیعی در زمینه کارت هوشمند ملی تصریح کرد : در این روزها کاربرد کارت هوشمند ملی بیشتر شده و همه افراد بالای 15 سال باید دارای کارت هوشمند ملی باشند.

وی با بیان اینکه هنوز کمتر از 8 درصد واجدین شرایط نسبت به درخواست کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند گفت: افرادی که مراجعه می‌کنند و اطلاعاتشان ثبت می‌شود هیچگونه مشکلی در خصوص اخذ خدمات دولتی نخواهند داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان افزود: اما افرادی که هیچ اقدامی نکرده‌اند و درخواستی نداده‌اند باید اقدام به ثبت نام کنند و با ارائه درخواست اطلاعاتشان در پایگاه اطلاعاتی کشور ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: برای افرادی که ثبت‌نام می‌کنند کد رهگیری ارائه می‌شود و بعد از آن می‌توانند با شماره ملی و کد رهگیری از خدمات دولتی و غیردولتی بهره‌مند شوند.

شفیعی اذعان کرد: اینکه کارت به دست افراد برسد یا نه در حال حاضر خیلی مهم نیست اما درخواست ما از مردم این است که با رعایت پروتکل‌ها حتما به ایستگاه های مربوطه مراجعه نموده و اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟