دسته‌بندی نشده

افتتاح اولین بوتیک هتل زنجان در هفته گردشگری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند  ضمن اعلام این خبر گفت:چنین پروژه‌هایی بافت‌های ارزشمند شهر را حفظ می‌کنند و همه مردم از فواید آن بهره‌مند می‌شوند. تعمير، مرمت و تجهيز داخل بنا، تجهيز اتاق‌هاى اقامتى، آشپزخانه، اتاق مديريت، اتاق‌هاى فروش صنايع‌دستى اجرای دیوار محوطه، سرویس‌های بهداشتی، اجرای کف‌سازی و همچنين نصب در و پنجره فضاها، مرمت راه‌پله داخلى و اصلاح ارتفاع پله‌ها، محوطه‌سازى و … از جمله اقداماتی است که در عملیات مرمت این بنای تاریخی انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با ضمن تقدیر از حسن سلیقه و هوشمندی مالکان این بنای تاریخی، حمایت از مواریث فرهنگی و توسعه گردشگری استان وظیفه ذاتی این اداره کل دانست و گفت: بنای خانه قشمی متعلق به اواخر قاجاریه است و در خیابان ضیایی واقع شده که مالکان جدید این بنا در حال مرمت و احیاء آن هستند.

وی افزود: بوتیک‌هتل‌، مکان اقامتی است که تاریخ، سنت و فرهنگ غنی منطقه را به‌نمایش می‌گذارد و به‌عنوان جاذبه‌های توریستی در نظر گرفته می‌شوند.

ارجمند تصریح کرد: بوتیک هتل‌ها معمولا در محله‌های پر رفت و آمدِ شهری یا گاهی در ساختمان‌های قدیمی تازه بازسازی شده ساخته می‌شوند، چرا که هدف بیشتر این هتل‌ها جذب بازدیدکننده و مهمان به صورت همزمان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟