دسته‌بندی نشده

افتتاح کارگاه توانمندسازی معتادین بهبودیافته در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی در آیین افتتاح کارگاه توانمندسازی معتادین بهبودیافته “مس هنر” زنجان که با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان برگزار شد، گفت: خلاقیت صرف شده در این کارگاه مثال زدنی است و امروز معتادین بهبود یافته توانسته اند الگوی برجسته ای از همت، تلاش و انگیزه بهبود همراه با خلاقیت ایجاد کنند که موجب استقلال آنها شده است.

وی افزود: با راه اندازی این کارگاه ۲۸ نفر صاحب شغل شدند که ۲۳ نفر از این تعداد از بهبودیافته گان موادمخدر هستند.

محمدی با اشاره به حمایت بهزیستی از اشتغال و صیانت از شغل جامعه هدف و اعطاء مشوق های حمایتی به کارفرمایان در صورت به کارگیری جامعه هدف خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را در ازای پرداخت حقوق، بیمه و مزایا در چارچوب قرارداد قانون کار بکار بگیرند، می‌توانند علاوه بر دریافت حق بیمه کارفرمایی، به ازای هر مددجو از تسهیلات قرض الحسنه با سود چهار درصد بهره‌مند شوند.

مدیر کل بهزیستی افزود: همچنین معلولان بر اساس ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مشمول کمک هزینه ارتقای کارایی می شوند بنابراین اگر کارفرمایی، فرد دارای معلولیتی را به کار بگیرد براساس شدت معلولیت فرد مددجو از کمک هزینه ارتقای کارایی برخوردار خواهد شد که برای فرد مددجوی دارای معلولیت خفیف تا ۳۰ درصد، برای معلولیت متوسط تا ۴۰ درصد و برای معلولیت شدید تا ۵۰ درصد از این کمک‌هزینه بهره‌مند خواهد شد تا جبران احتمالی کارایی کمتر مددجو باشد و این مساله از حمایت‌های قانونی و دولتی برای بکارگیری افراد دارای معلولیت است.

این مقام مسئول یادآور شد: در سال ۹۹ برای ۶۷۲نفر از جامعه هدف اشتغالزایی صورت گرفته است که از این تعداد ۳۳۶نفر از افراد تحت پوشش در مناطق روستایی و ۳۳۶ نفر از افراد تحت پوشش در مناطق شهری بودند.
مدیرکل بهزیستی بیان کرد: بهزیستی با توجه به شرایط جسمانی مددجویان مبلغی را نیز به عنوان جبران عدم کارآیی به کارفرمایان می‌پردازد که اگر مددجویی مشکل جسمانی دارد جهت جبران عدم کارایی اعتباری به کارفرما اعطاء می‌شود. که در سال گذشته بیش از ۳۶۰ میلیون تومان به واجدین شرایط پرداخت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟