دسته‌بندی نشده

انتشار فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،امیرعلی نیکبخش، افزود: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهار گزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعر سرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اعلام اینکه در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی 6 عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است، اظهار داشت: در رده «کودک» (4 تا 12 سال، متولدین 1388-1396) کتاب‌های «زندگی امام رضا(ع)» اثر سید مهدی مهاجرانی از انشارات کتابک و «مجموعه 14 معصوم: امام زمان(ع)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است و کودکان علاقه مند می توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتابخوان به ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.

نیکبخش بیان کرد: در رده سنی نوجوان (13 تا 17 سال، متولدین 1383-1387) کتاب های «برای ضامن آهو، 55 پرسش و پاسخ درباره امام رضا(ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و «ده قصه از امام زمان(عج)» اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود و نوجوانان می توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهار گزینه ای، شعر سرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.

وی افزود: همچنین «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر محمد هادی زاهدی از انتشارات به نشر و «پرسش و پاسخ های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال (بالای 18 سال) خواهد بود.

نیکبخش ادامه داد: بزرگسالان می توانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعر سرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه گویی شرکت کنند و همچنین کتابداران علاقه مند در بخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک و اپلیکیشن موبایلی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.

وی اظهار داشت: در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته های جشنواره شرکت کنند و در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته های مسابقه شرکت کنند.

نیکبخش با بیان اینکه شرکت کنندگان در مسابقه تنها می توانند در یکی از قالب‌های فردی و خانوادگی شرکت کنند، افزود: همچنین شرکت کنندگان بخش خانوادگی دو بار وارد مرحله قرعه‌کشی خواهند شد.
وی گفت: برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای جوایز ارزنده ای تقدیر می شوند.

نیکبخش بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا 1 آبان 1400 فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی عنوان کرد: علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir مراجعه و یا به منظور دریافت امانی – فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال گذشته و در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بالغ بر 27 هزار نفر در استان زنجان شرکت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا