دسته‌بندی نشده

ایجاد اشتغال و خروج از چرخه حمایتی رویکرد اصلی و ماندگار کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری در جلسه تخصصی هیات عاملین مراکز نیکوکاری شهرستان ابهر ضمن قدردانی از فعالیت مراکز نیکوکاری در اجتماع محور کردن فقر گفت : توانمند سازی مددجویان مهمترین راهبرد کمیته امداد است و ریشه ها و موانع توانمند سازی باید شناسایی و برای رفع آن همت نماییم .

وی با بیان اینکه مساعدت های مالی و معیشتی کمیته امداد استان در جهت متعادل کردن خانواده ها برای رسیدن به وضعیت اقتصادی ثابت می باشد افزود : رویکرد اصلی و ماندگار این نهاد ایجاد اشتغال و درآمد با ثبات در بین خانواده ها برای توانمندسازی و خروج از چرخه حمایتی امداد می باشد . که در این راستا گام های بلندی برداشته شده است .

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان توانمندسازی و ایجاد اشتغال و درآمد باثبات برای خانواده‌های تحت حمایت را مهم‌ترین راهبرد کمیته امداد دانست و گفت : با همین رویکرد در سال گذشته 38 درصد اشتغال کشور از طریق کمیته امداد ایجاد گردیده است که استان زنجان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

صفری با بیان اینکه در سال گذشته چهار هزار و 457 فرصت شغلی و کاریابی با تسهیلاتی بالغ‌ بر 105 میلیارد تومان برای جامعه هدف این نهاد داستان زنجان ایجادشده است افزود : برای سال جاری نیز پنج هزار و 100 فرصت شغلی جدید با اعتباری قریب به 207 میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند هدف‌گذاری گردیده است .که امیدواریم با عزم راسخ وهمت جهادی فراتر از آن نیز محقق گردد.

وی گسترش مراکز نیکوکاری از بعد کیفی و کمی را در شناسایی خیران و نیکوکاران و جذب منابع برای فقرزدایی مفید دانست و گفت : جنس کار مراکز نیکوکاری کاملاً داوطلبانه بوده و گسترش مراکز نیکوکاری می‌تواند زمینه انسجام‌بخشی و همگرایی بیشتر در مدیریت انفاقات و ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان را فراهم کرده و موجب ارتقاء سرمایه اجتماعی نظام و امیدآفرینی در جامعه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟