دسته‌بندی نشده

بازگشت ۶۰ واحد تولیدی زنجان طی سه سال گذشته به چرخه فعالیت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه امسال نیز تلاش می شود، چهار واحد تولیدی راکد در استان به چرخه فعالیت بازگردند، افزود: با انجام این مهم یکهزار فرصت شغلی در این واحدها احیا می شود که از جمله این واحدها صنایع غذایی کیلوس زنجان است که از سال ۸۳ دچار مشکلاتی بود که اکنون به قابلیت افتتاح رسیده است.

وی در خصوص رفع مشکل واحدهای تولیدی مشکل دار نیز گفت: طی سال گذشته مشکل واحدهای تولیدی مهم استان برطرف شد که در غیر اینصورت، مشکل جدی در کشور بوجود می آمد و اکنون برای کشور نیز افتخار هستند.

استاندار زنجان ادامه داد: در زمان حاضر ایران ترانسفو زنجان جزو شرکت های موفق کشور محسوب می شود چرا که طی سال گذشته بصورت بومی ۸۲۰ نفر را استخدام کرد که طبق گزارش ها طی سال گذشته ۳۰ میلیون دلار حجم صادراتی آن ثبت شد و سود این شرکت نیز در شرایط کنونی کشور بالای ۱۵۰ درصد نسبت به سال ما قبل آن بوده است.

وی اظهار داشت: رفع مشکلات کارخانه نخ تایر استان نیز به فعالیت بهتر آن منجر شده است و در زمان حاضر این واحد تولیدی پارچه استخوان بندی لاستیک را تولید می کند که در واقع می توان گفت ۸۰ درصد نیاز لاستیک سازی کشور را تامین می کند.

استاندار زنجان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه معدن استان نیز گفت:یکی از مشخصه های معدن صدور بارنامه معدنی است که طی سال ۹۷، حدود ۱۲۰ بارنامه صادر شد که این رقم اکنون به ۲۵۰ بارنامه رسیده و علاوه بر آن طی ماههای آینده اتفاقات خوبی در این حوزه به وقوع خواهد پیوست.

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را از جمله اقدامات مهم استان عنوان کرد و گفت: این کار با مطالعه و بررسی در حال اقدام است و از طرفی شمار واحدهای دانش بنیان نیز از ۳۰ به ۷۰ واحد افزایش یافته و صادرات استان پارسال نیز با توجه به هدف گذاری انجام گرفته ۲۱۷ میلیون دلاری و مشکلات کرونا به ۲۷۰ میلیون دلار رسید که رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۹۸ ثبت شد.

حقیقی با بیان اینکه میزان واردات استان سال گذشته ۱۵۹ میلیون دلار بود، افزود: واردات استان در مقایسه با روند کاهشی کشوری، افزایش ۲۶ درصدی داشته که عمده اقلام آن، مربوط به تجهیزات و مواد اولیه خام است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط تحریم سال گذشته ۷۸ میلیون دلار واردات ورود موقت در استان انجام گرفت که موضوعی مهم محسوب می شود، اظهار داشت: در صورت تحقق هدف گذاری صادرات استان در سه ماهه دوم، این رقم به بالای ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.

استاندار زنجان ادامه داد: در صورتی که واردات استان همانند سه ماهه سال جاری باشد، حداقل ۲ و نیم برابر واردات مواد کامل خام در مقایسه با سال گذشته رخ خواهد داد و اگر ورود موقت نیز به همین ترتیب باشد، حداقل چهار برابر سال گذشته خواهد بود و که بستر این مهم نیز مهیا شده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات موجب شده استان به لحاظ نرخ مشارکت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار رتبه ۳ کشوری را کسب کند، اظهار داشت: افزایش بیمه های اجباری و اعطای تسهیلات استانی از جمله کارهایی بوده که در رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی داشته است.

حقیقی، با اشاره به اینکه خوشبختانه استان در زمینه حجم سرمایه گذاری صنعتی توسط بخش خصوصی در سال ۹۷، رتبه ۱۸ کشوری را کسب کرد، افزود: بر این اساس این رتبه طی سال گذشته با پنج واحد ارتقا به ۱۳ رسید که ارتقای سرمایه گذاری صنعت، بخش خصوصی به یک پله کار ارزشمندی است.

وی در خصوص افتتاحیه واحدهای تولیدی و صنعتی طی سال گذشته استان را یادآور شد و گفت: پارسال هفت واحد تولیدی در استان با حجم سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد تومان به تعداد پنج هزار و ۶۳۱ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم افتتاح شد.

استاندار زنجان با تاکید بر ارائه گزارش مدیران از عملکرد انجام گرفته در حوزه های گوناگون به مردم خاطرنشان کرد: متاسفانه این موضوع کمتر نمود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟