دسته‌بندی نشده

بزرگداشت سالروز ثبت جهانی گنبد سلطانیه برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت در جهت مقابله با کرونا، بزرگداشت ویژه‌ای برای این اثر جهانی برگزار می شود.

وی افزود:با پشتیبانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، می‌توان با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های تصویری، صداوسیمای مرکز زنجان به‌ صورت زنده محوریت کار را به عهده بگیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: برنامه‌های متعددی در روز 24 تیرماه برای بزرگداشت شانزدهمین سالروز ثبت جهانی این اثر فاخر در نظر گرفته‌شده است که متأسفانه به دلیل شرایط حاکم بر کشور و استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا، نمی‌توان به سمت برگزاری برنامه‌های اجتماع‌محور پیش رفت.

وی گفت: به همین منظور با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، برنامه‌هایی همچون بازدید از کارگاه‌های مرمتی، تقدیر از پیشکسوتان سابق و کنونی کارگاه‌های مرمتی گنبد سلطانیه، پخش برنامه لایو از اینستاگرام اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی زنجان و گنبد سلطانیه انجام خواهد شد.

ارجمند تأکید کرد: در این مراسم بزرگداشت برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی‌شده و به دنبال معرفی پیشینه تاریخی و نقش ایلخانی در شکل‌گیری معماری اسلامی و ایرانی هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تصریح کرد: گنبد سلطانیه در ۲۴ تیرماه ۱۳۸۴ به‌عنوان یکی از آثار جهانی در فهرست یونسکو قرارگرفته است. در حال حاضر گنبد سلطانیه با تلاش‌های صورت گرفته توسط مسئولان میراث فرهنگ استان زنجان روند مطلوب در زمینه بازسازی و حفظ و نگهداری را طی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا