دسته‌بندی نشده

تامین 500 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران گفت:در طی چند روز گذشته 530 متقاضی ساخت مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات 100 میلیون تومانی با کارمزد 5 درصد به هفت بانک عامل در استان معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه، تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها پیش از این ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و به ساکنان این مناطق که تا کنون از وامهای بنیاد استفاده نکرده‌اند پرداخت می‌شود، افزود: افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند، همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می توانند از این وام استفاده کنند.

این مقام مسئول از تامین 500 میلیارد تومان برای نوسازی خانه های روستایی در استان خبر داد و گفت: با این اعتبار پیش بینی می شود تا پایان سال 5000 واحد مسکن روستایی در استان نوسازی و مقاوم سازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بود که به ۲۰ سال افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: با افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از 50 میلیون تومان به 100 میلیون تومان، شاهد افزایش و مقاوم سازی تعداد بسیار زیادی از واحد های مسکونی روستایی در استان خواهیم بود.

خواجه ای با بیان اینکه، تسهیلات 100 میلیون تومانی مذکور تنها وام مسکنی می باشد که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره ای قابل انجام است، تصریح کرد: متقاضیان ساخت مسکن در روستاهای استان و به ویژه مالکان واحدهای مسکونی فرسوده و غیرمقاوم می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان بدون هیچ گونه سپرده گذاری نسبت به دریافت این تسهیلات و ساخت مسکن مقاوم و ایمن اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟