دسته‌بندی نشده

تعهد اشتغال در صنایع‌دستی و گردشگری محقق شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند در کارگروه اشتغال استان زنجان با دستور کار بررسی عملکرد استان در برنامه‌های اشتغال‌زایی سال 99 و همچنین بررسی برنامه‌های سال 1400 استان اظهار داشت: هدف اصلی این کارگروه تحقق اشتغال محول شده، سامان بخشی به‌نظام فعالیت، سرمایه‌گذاری، توسعه اشتغال، ارتقاء سطح درآمد و معیشت و رفع مشکل بیکاری است.

وی افزود: حوزه صنایع‌دستی و گردشگری دو حوزه اشتغال آفرین هستند که به درآمدزایی افراد خصوصاً جوانان و بانوان کمک خواهد کرد. در این جلسه برنامه‌های حمایتی از اشتغال استان در قالب تبصره 18، تبصره 16، مشاغل خانگی، اشتغال پایدار روستایی، مانده منابع تسهیلات کرونا و طرح رونق موردبررسی قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با بیان اینکه صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصادی است، ابراز داشت: توسعه این صنعت به توسعه اشتغال و اقتصاد بسیار کمک می‌کند. برنامه‌های متنوعی برای افزایش تولید و صادرات صنایع‌دستی در استان پیش‌بینی‌شده است.

ارجمند اضافه کرد: تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری به‌ منظور حمایت از کارآفرینی و ایجاد و توسعه کسب‌ و کارهای رسته‌های مختلف من‌جمله گردشگری و صنایع‌دستی و تقویت اقتصاد جوامع میزبان یا محلی پرداخت می‌گردد و نتیجه آن افزایش اشتغال‌زایی، آبادانی مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به‌سوی شهرها است.

وی افزود: در سال 99 بیش از 90 ميليارد ريال تسهيلات از محل تسهیلات آسیب دیدگان از کرونا، کمک‌های فني و اعتباري، اعتبارات روستايي توسعه ملي، اعتبارات تبصره و 18 مشاغل خانگي باهدف رونق گرفتن صنایع‌دستی پرداخت‌شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اظهار کرد: توجه به تولیدات صنایع‌دستی و نیز رونق گردشگری در مناطق روستایی به‌طور حتم منجر به توسعه پایدار روستاها می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟