دسته‌بندی نشده

دستگیری عامل فروش محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز در فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرهنگ “محمدعلی آدینه‌لو” گفت: طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان، معلوم شد شخصی به هویت نامعلوم از طریق فضای مجازی اقدام به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز می‌نماید، که موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی در ادامه گفت: با اقدامات فنی و و شیوع شگردهای پلیسی، متهم به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و به پلیس فتا استان دلالت و در این رابطه مقادیری محصولات آرایشی و بهداشتی غیرمجاز کشف و ضبط شد.
 
سرهنگ آدینه‌لو به شهروندان توصیه کرد: به تبلیغات فروش دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی در فضای مجازی توجه نکنند، چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد کلاهبرداران با سوء استفاده از ظرفیت فضای مجازی در صدد عرضه و فروش محصولات بهداشتی غیرمجاز و خارج از نظام چرخه وزارت بهداشت می‌باشند.
 
وی با بیان اینکه امکان ارائه محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، افزود: کاربران فضای سایبری مدنظر داشته باشند که سلامتی خود و خانواده‌شان را با اعتماد به تبلیغات فریبنده سودجویان در فضای مجازی به خطر نیندازند و کالاهای درمانی و بهداشتی خود را از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری نمایند.
 
رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: کاربران در صورت نیاز به مشاوره یا گزارش موارد مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند مراتب را از طریق 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری گزارش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟