دسته‌بندی نشده

رشد 210 درصدی صادرات کالاهای تولیدی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: در 3 ماهه اول امسال 88 هزار و 500 تن کالا به ارزش بالغ بر 125 میلیون دلار از محصولات تولید شده در واحدهای تولیدی استان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 198 درصد و از نظر ارزش صادراتی 210 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: میزان صادرات استان در 3 ماهه اول سال 1399 ، 29 هزار و 669 تن به ارزش بالغ بر 40 میلیون دلار بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش عمده ای از صادرات استان توسط بخش صنعت صورت می گیرد عنوان کرد: از میزان 125 میلیون دلار صادرات استان ، 121 میلیون دلار به بخش صنعت اختصاص یافته است که نسبت به 3 ماهه ابتدایی سال گذشته بیش از 200 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: 642 هزار دلار سهم بخش معدن ، بالغ بر 2 میلیون دلار بخش کشاورزی ، 139 هزار دلار دامپزشکی ، یک میلیون دلار فرش دستباف و 14 هزار دلار بهم صنایع دستی از صادرات تولیدات استان در 3 ماهه نخست سال بوده است.

فغفوری متوسط قیمت صادرات استان را 4 برابر متوسط قیمت صادرات کشوری دانست و افزود: این امر حاکی از صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا از استان می باشد.

وی ادامه داد: ارزش هر تن صادرات کالا از استان یک هزار و ۴۱۴ دلار می باشد این در حالی است که در سطح کشور این میزان ۳۵۶ دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟