دسته‌بندی نشده

طرح توسعه پایدار منظومه روستایی فعالیتی فرابخشی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا شاملو در جمع خبرنگاران اظهار داشت:اجرای طرح هادی نقش مهمی در توسعه روستاها دارد و با هدف ساماندهی روستاها عملیاتی می‌شود و می‌تواند از ساخت و ساز غیر مجاز و بی رویه و مشخص شدن حریم‌ها کمک مؤثری باشد.

وی با بیان اینکه در روستاهایی که طرح‌های هادی و عمرانی بخوبی نگهداری شده است شاهد بازگشت افراد مهاجرت کرده هستیم و نشاط بیشتری در روستا ایجاد شده است تصریح کرد:برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان باید به معیشت و اقتصاد مردم روستایی اهمیت داده و طرح‌ های عمرانی را با توجه به نیاز مردم و مشارکت شوراها، دهیاری اجرا نماییم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ایمن‌سازی در روستاها و جلوگیری از خسارت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است عنوان کرد: خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با رایزنی‌های صورت گرفته به خوبی توانسته اعتبارات و تسهیلات خوبی در این زمینه جذب کند.

شاملو با بیان اینکه همکاری نهادهای محلی و دهیاری با بنیاد مسکن در توسعه روستاها و تحقق اهداف این نهاد انقلابی نقش مهمی دارد تصریح کرد:دهیاران حلقه واسطه بین نهادهای حاکمیتی، دولت و مردم هستند و می توان با کمک دهیاری ها و کار جمعی با سایر دستگاههای اجرایی زمینه های لازم برای توسعه و پیشرفت را فراهم نمود.

وی در راستای اجرای طرح بافت با ارزش روستایی و گردشگری بنیاد مسکن آمادگی لازم را برای توسعه این مناطق را دارد عنوان کرد:توجه به ایمن سازی روستاها، احداث کانال و دیوار حفاظتی و‌ همچنین شناسایی و‌ اولویت بندی روستاها ی در معرض آسیب و ساماندهی این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود :روستاهای استان زنجان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار هستند و باید در جهت تقویت و‌ توسعه این روستاها گام های مطلوب تری برداشته شود.

گفتنی است در این جلسه که در راستای بررسی وضعیت روستاها و حل مشکلات موجود تشکیل شد موارد افزایش اعتبارات عمران روستایی تا ۳ برابر نسبت به سال قبل در شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه انتخاب و شناسایی ۵ روستای شاخص با رویکرد گردشگری جهت مطالعه و شروع عملیات اجرایی و بازنگری ۳۰ طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و استانی شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه به تصویب رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟