دسته‌بندی نشده

عبور موفق از روزهای سخت اوج مصرف برق تابستان با همکاری مشترکان زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا علیزاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت از اهمیت مدیریت مصرف برق در سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به گرمای بی سابقه در ایران و اغلب کشورهای جهان که منجر به رشد مصرف برق شده است، تاکید کرد:افزایش دما در میزان مصرف برق تاثیر محسوسی دارد و به ازای فقط یک درجه افزایش دما، حدود 1500 مگاوات به مصرف برق کشور افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان افزود: دستگاه های سرمایشی 40 درصد مصرف برق کشور را در فصل گرم سال به خود اختصاص می دهد و در این هفته و هفته های آتی، که شاهد گرمای شدیدتری در تمام نقاط کشور خواهیم بود، باید توجه و حساسیت بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

علیزاده خاطرنشان کرد:امسال خشکسال ترین سال نیم قرن اخیر را شاهد هستیم و این موضوع منجر به افزایش مصرف در بخش کشاورزی و نیز کاهش ذخیره آب نیروگاه های برق آبی و کاهش تولید برق توسط این نیروگاه ها شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ما از یک طرف با افزایش مصرف و از طرفی دیگر کاهش تولید نیروگاه ها مواجه هستیم و در این برهه از زمان نیاز به همکاری مردم و مشترکان برق از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان همکاری مردم فهیم استان و مشترکان بزرگ اعم از صنایع، کشاورزان استان را مهمترین عامل در گذر موفق شرکت توزیع برق زنجان در 45 روز سخت گذشته دانست و تاکید کرد: در روزهای پیش روی به دلیل افزایش بی سابقه دما، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا کرده و همکاری مردم بیش از گذشته مورد درخواست است.

علیزاده در خصوص جدول زمان بندی خاموشی های با برنامه گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان، جدول خاموشی با برنامه هر روز را یک روز قبل در سایت این شرکت بارگذاری کرده و مردم استان زنجان از طریق مراجعه به سایت به آدرس www.zedc.ir و یا از طریق نصب و استفاده از سامانه موبایلی “برق من” می توانند از زمان خاموشی با برنامه محل زندگی و یا کار خود اطلاع حاصل کنند.

وی با تاکید بر این موضوع که با مدیریت مصرف شاهد خاموشی های احتمالی نخواهیم بود خاطرنشان کرد: با توجه به این که مرکز کنترل و پایش بار استان روزهای سختی را سپری می کند، از مشترکان زنجانی تقاضا مندیم برای آگاهی از برنامه خاموشی های احتمالی از دو طریق ذکر شد اقدام نمایند و تنها در زمانی که با خاموشی های بیش از 150 دقیقه مواجه شدند با شماره 121 تماس بگیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در پایان تاکید کرد: مردم استان زنجان با چند راهکار ساده نظیر حفظ درجه کولر گازی در دمای 25 درجه و بالا تر، استفاده از دور کند کولر آبی، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده نکردن از وسایل برق پر مصرف در ساعات اوج مصرف برق (12 الی 18) همراه خدمتگزاران خود در عرصه تولید انرژی برق باشند.

گفتنی است طبق گفته کارشناسان این حوزه در تمام دنيا مسئله عرضه و تقاضا به ويژه در برق را با قيمت حل كرده اند، اما در ايران به دليل سياست هايي كه از گذشته وجود دارد، ارزان ترين برق دنيا را داريم و در طول تاريخ صنعت برق ارزان ترين زماني است كه برق عرضه مي شود واين موضوع باعث مي شود كه انگيزه لازم براي مصرف بهينه وجود نداشته باشد، حساسيت مردم كمتر شده و دستگاه هاي غير بهره ور مورد استفاده قرار گيرد و امكان سرمايه گذاري كافي وجود نداشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟