دسته‌بندی نشده

فعالیت 199خانه هلال در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: خانه هلال شعبه ای کوچک از هلال احمر استان زنجان در سطح شهرها و روستاها محسوب می شود و این مراکز نقش بسیار محوری و مهمی در مدیریت بحران دارند.

وی یادآوری کرد: فعالیت خانه های هلال و تقویت آن، منجر به تقویت و توانمندسازی ساکنان مناطق روستایی و شهری و ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه و افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر سوانح و بلایای طبیعی می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از طرفی فعالیت خانه های هلال موجب گسترش فعالیت های بشر دوستانه، کاهش آسیب پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب آوری و توسعه ظرفیت های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت های اجتماعی می شود.

موسوی با بیان اینکه در حال حاضر در استان زنجان 199 خانه هلال فعال داریم، عنوان کرد: از این تعداد 127 باب در سطح روستاها و 75 خانه هلال دیگر نیز در ادارات، مساجد و محلات مناطق شهری استان فعال دارد.
وی یادآوری کرد: 2 هزار و 465 نفر عضو خانه های هلال در سطح استان زنجان هستند که از این تعداد یکهزار و 425 نفر داوطلب و یکهزار و 405 نفر دیگر نیز از جوانان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای گسترش خانه های هلال در مناطق شهری و روستایی استان در تلاش هستیم تا بتوانیم به حوادث و ارتقای فعالیت های داوطلبی بشر دوستانه پاسخگویی مناسبی داشته باشیم.

موسوی تاکید کرد: راه اندازی خانه های هلال گام مهمی در راستای ترویج اهداف انسان دوستانه هلال احمر به منظور آگاهسازی جامعه از مخاطرات و روش های مقابله با آن است.

وی ادامه داد: با فعالیت خانه های هلال، آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر نیز به شکل مدون و منظمی توسط مربیان برای مخاطبان در گروه های سنی مختلف در سطح شهرها و روستاها ارائه و در کنار این مهم جذب عضو از گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان نیز انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟