دسته‌بندی نشده

فعالیت 25مرکز نیکوکاری تخصصی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری در آیین تجلیل از مرکز نیکوکاری حضرت صاحب الزمان( عج )گفت : در استان زنجان 137مرکز نیکوکاری زیر نظر کمیته امداد استان فعالیت می کنند که در حال حاضر 25مرکز نیکوکاری بصورت تخصصی ارائه خدمات می نمایند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد با هدف واگذاری امور به عموم مردم، تسریع در رسیدگی به امور نیازمندان، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در درون محله‌ها، تنوع بخشی به فعالیت‌ها و خدمات قابل ارائه به فقرا و نیازمندان اقدام به ایجاد و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کرده است.

صفری افزود: مردم متدین استان در سال‌ گذشته قریب به 58میلیارد تومان کمک های خود را از طریق این مراکز به نیازمندان اهداء کردند و در سه ماهه اول سال جاری نیز 23میلیارد تومان کمک های مردمی از طریق مراکز نیکوکاری در بین خانواده های تحت حمایت و سایر اقشار آسیب پذیر توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان زنجان با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری با مسئولیت‌پذیری و مشارکت اعضاء محترم هیأت عامل با شناسایی نیازمندان و بهره‌گیری از ظرفیت خیران، نیکوکاران، هیأت امنای مساجد، معتمدین محلی به منظور رفع فقر و محرومیت با حفظ عزت نفس فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: نیکوکاران و خیران هر محله و منطقه می‌توانند با ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی در رفع محرومیت نیازمندان آن مناطق کمک کنند.

صفری با بیان اینکه 25مرکز نیکوکاری تخصصی نیز در بخش های مسکن ،اشتغال ،ایتام و محسنین ،مددکاری اسلامی ،حرفه آموزی ،مشاوره و فرهنگی و تحصیلی در استان فعالیت می کنند گفت:برون سپاری 70درصد پرونده های سالمندان به مراکز نیکوکاری فعال و تخصصی نیز در دستور کار این نهاد در سال جاری قرار دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟