دسته‌بندی نشده

مساعدت دستگاه قضایی جهت حل موانع موجود در حوزه ICT

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات جهشی مجموعه وزارت در سال 1399 گفت: 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت مجهز شدند و در سال جاری توسعه کیفی ارتباطات استان زنجان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل ICT استان با اشاره به معضل سرقت باطری سایت‌های تلفن همراه در استان زنجان اظهار کرد: این موضوع باعث می‌شود با قطعی برق بلافاصله ارتباطات در برخی مناطق مختل شود ک هبا خرید باتری های پشتیبان این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قطعی ارتباطات تلفن همراه در مقایسه با سال گذشته به مراتب کمتر شده است ادامه داد: در این راستا بهبود بالای 80 درصد در استان زنجان ایجاد شده است.

حامد سرائی با اشاره به افزایش ظرفیت پهنای باند استان زنجان اظهار کرد: پهنای باند استان زنجان به 180 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه با این اتفاق به هر اندازه میزان کاربران اینترنتی در استان زنجان افزایش یابد مشکلی نخواهیم داشت بیان کرد: از این ظرفیتی که در استان زنجان داریم تنها یک سوم استفاده می‌شود.

حامد سرائی گفت: تعداد مشترکین شهری اینترنت خانگی مبتنی بر فیبر نوری در قالب FTTH بر اساس زیرساخت فیبر نوری افزایش 34 درصدی داشته و هم اکنون توسعه پروژه FTTH توسط مخابرات منطقه زنجان در حال اجرا می باشد و این در حالی است که اپراتور ایرانسل طی دو سال گذشته با مشارکت شهرداری بیش از 50 کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر زنجان احداث کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: در سفر وزیر ارتباطات به استان زنجان پشتیبان مرکز PC ارتباطات زیر ساخت افتتاح و راه اندازی شد که هم به لحاظ مباحث پدافند غیرعامل و هم به لحاظ مدیریت بحران گام مهمی در پایدارسازی زیرساخت های ارتباطی استان محسوب می شود.

وی ادامه داد:در همایش پست بانک که با رعایت پروتکل های بهداشتی برای بیش از 50 درصد باجه های استان نسبت به اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام شده و تا پایان سال مجوز مابقی باجه ها نیز از بانک مرکزی اخذ می شود.

حامد سرایی خاطر نشان کرد: مساعدت دستگاه قضایی در رفع موانع و ایجاد مسیر هموار جهت توسعه کسب و کار میتواند در تولید ثروت برای استان کارساز باشد.

در پایان حجت الاسلام کرمی ضمن اشاره به اهمیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه وزارت در استان به بیان برخی از مسائل و دغدغه های موجود جامعه در این حوزه پرداخت و به تداوم تعامل بین مجموعه وزارت و دستگاه قضا در استان تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟