دسته‌بندی نشده

موردی از ویروس هندی در زنجان گزارش نشده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز قزلباش در نشست خبری با بیان اینکه محموله واکسن برکت، هفته گذشته وارد استان شده، و تزریق آن به صورت محدود و تحت شرایط و دستورالعمل خاصی درحال انجام است، اظهار امیدواری کرد هفته آینده حجم وسیعی از واکسن کرونا را دریافت کنیم .
 
وی با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل موجود، فعلا واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال درحال انجام است و بر تزریق دُز دوم این افراد متمرکز هستیم، ولی به محض ورود واکسن، و بر اساس پروتکل کشوری، افراد بالای ۶۰ سال هم، واکسن دریافت خواهند کرد .
 
این مقام مسئول با بیان اینکه واکسیناسیون سنین بین ۵۰ تا ۷۰ سال براساس پروتکل کشوری انجام می‌شود تصریح کرد: اوایل هفته آینده حجم وسیعی واکسن دریافت خواهیم کرد و در این راستا، هر چقدر میزان واکسن دریافتی بیشتر باشد، با توجه به ظرفیت و توانایی واکسیناسیون در استان، تزریق با حجم بالا انجام می‌شود .   
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه کشور در آستانه پیک پنجم کرونا است ادامه داد: موج چهارم بیماری کرونا مربوط به نوع انگلیسی ویروس بود و متاسفانه نوع هندی ویروس کرونا وارد کشور شده، ولی هنوز مورد ثابت شده به لحاظ آزمایشگاهی در استان گزارش نشده است .
 
قزلباش یادآور شد: در حال حاضر استان‌های جنوبی درگیر نوع هندی ویروس کرونا هستند و امیدواریم که با ورود واکسن در هفته آینده‌، بتوانیم واکسیناسیون بالای ۶۰ سال را شروع کنیم (در این خصوص زمان مشخصی گفته نشده)
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: بیماری‌های قارچی در شرایط غیر کرونایی هم وجود دارد، به این معنی که وقتی سیستم ایمنی یک فرد تضعیف شود، یا یک بیماری مزمن داشته باشد؛ امکان رشد بیماری‌های قارچی وجود دارد، و در مورد کرونا هم در استان تا به امروز مورد اثبات شده‌ای از نوع هندی نداشتیم که با بیماری قارچی درگیر شده باشد .
 
به گفته دکتر قزلباش در حال حاضر، ۶۰ درصد از افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده بودند، دُز دوم را هم دریافت کردند، و هر روز هم این تعداد بیشتر می‌شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟