دسته‌بندی نشده

نهمین اهدای عضو در استان زنجان به ثبت رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: نهمین اهدای عضو در استان زنجان، با اهدای اعضای مرحوم قربان‌علی صالحی، ساکن روستای قروه از توابع شهرستان ابهر، که به دلیل سانحه‌ رانندگی در بیمارستان‌ آیت‌الله موسوی زنجان بستری بود، به ثبت رسید.

شهریار امام‌وردی افزود: پس از اطلاع از مرگ مغزی مرحوم صالحی، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد، و روز گذشته ارگان‌های حیاتی این بیمار مرگ مغزی، برای اهدا به بیماران نیازمند پیوند عضو به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

وی تصریح کرد: چهار ارگان حیاتی از جمله قلب، کلیه‌ها و کبد این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا، و جان چهار هم‌وطن از مرگ حتمی نجات یافت.

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با قدردانی از دست اندرکاران دانشگاه، واحد اهدا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: در شرایط کرونایی کنونی، همکاری جراحی اعصاب و تیم واحد اهدا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در تحقق این امر مقدس بسیار ارزشمند است.

امام‌وردی با تاکید بر اهمیت اهدای عضو، افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد، و طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

وی از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ – شماره‌گیری #۳ ۳۴۳۲ و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو بیان کرد.

گفتنی است شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟