دسته‌بندی نشده

وام ساخت مسکن روستایی افزایش می یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد 5درصد تا سقف 100میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه، اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی می باشد، افزود: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث؛ تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان؛ ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف اصلی طرح است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه، با توجه به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی ، تسهیلات بسیار خوب بانکی بصورت قرض الحسنه و بازپرداخت 20ساله در اختیار روستاییان قرار داده که شایسته است روستاییان از این فرصت برای مقاوم‌سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی نهایت بهره را ببرند، یادآور شد: تسهیلات ۱۰۰ میلیونی مذکور تنها وام مسکنی به شمار می آید که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره ای قابل انجام است .

خواجه ای تصریح کرد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی استفاده نموده اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

وی یادآور شد: در سطح استان زنجان 92 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی شناسایی شده ، که می توان گفت تاکنون 54درصد از این واحدهای مسکونی روستایی استان معادل 51 هزار واحد در مقابل زلزله مقاوم سازی شده اند که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی ، این میزان افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟