دسته‌بندی نشده

پویش زنجان همدل یاریگر در بندماندگان جرائم غیر عمد شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی در جلسه با مدیرکل زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه زندان می‌تواند یک مجموعه فرهنگی اثرگذار باشد و دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص هدف‌گذاری شده است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با انعکاس برنامه‌های مختلف از جمله معرفی اشتغال ایجاد شده برای زندانیان، اقدامات خوب این نهاد تربیتی را بیش از پیش معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباط رسانه استانی با اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان ارتباطی سازنده و منسجم است تصریح کرد : در آستانه حلول سال نو و با ابتکار صدا,سیمای مرکز زنجان، پویش استانی زنجان همدل یاریگر در بندماندگان جرائم غیر عمد شد و به حمد الهی و همت مردم متدین استان بیش از 5/5 میلیارد تومان برای این کار خداپسندانه جمع آوری شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: این مهم با فرهنگ سازی اخذ رضایت از شاکیان به واسطه دخالت ریش سفیدان، معتمدین، والدین شهدا و روحانیون و نیات خیر نیکوکاران استان انجام شد و تمام برنامه های روتین و پرمخاطب حوزه های سیما و صدا همچنین بخشهای خبری و معاونت فضای مجازی تلاش کردند تا در آخرین روزهای باقی مانده از سال1399 زمینه آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد را فراهم کنند.

رئیس رسانه استانی تصریح کرد: با وجود تنوع کاری زیاد و کمبودهای مبتلا به در حوزه منابع مالی ، تجهیزات و نیروی انسانی، رسانه استانی آماده همکاری روزافزون با این نهاد تربیتی است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هم با تقدیر از ابتکار صداوسیما در پیشنهاد پویش زنجان همدل تصریح کرد: رسانه می‌تواند در راستای تغییر نگاه به زندان و زندانی در جامعه نقش مهمی ایفا کرده و نسبت به خانواده‌های آنها نقش مهمی داشته باشد.

وی خواستار گسترش بیش از پیش ارتباط رسانه‌ استانی با اداره کل زندان‌های استان زنجان در این زمینه شد و بیان کرد: باید از ظرفیت رسانه‌ در راستای آگاهی بخشی به جامعه و همچنین انتقال مسائل و مشکلات زندانیان آبرو مند و خانواده هایشان به مردم استفاده شود.

حجت الاسلام بنیادی در ادامه به برخی اقدامات انجام شده در حوزه زندان‌های استان اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه‌های مهارت محور در حوزه اشتغالزایی، آموزش به خانواده زندانیان، اقدامات بهداشتی و درمانی تنها بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه زندان‌های استان است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که زندان باید به آموزشگاه نیکی‌ها تبدیل شود گفت: امیدواریم با همکاری کم نظیر مجموعه صدا و سیمای مرکز زنجان استودیوی ویژه سیما مورد بهره برداری قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا