دسته‌بندی نشده

گاز زنجان با پوشش بیمه حوادث مشترکین حامی جان و مال مردم است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت: بر اساس قرارداد منعقده بین شرکت ملی گاز ایران و بیمه تجارت نو در سال۱۴۰۰؛ همه مشترکین خانگیِ شهری و روستایی و همچنین مشترکین تجاری؛ تحت پوشش بیمه خسارت های مالی و جانی؛ اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگیِ کلی و جرئی، هزینه های پزشکی و خسارت های ناشی از گاز طبیعی مانند حوادث انفجار، آتش سوزی و مسمومیت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه امیدواریم برای هیچ یک از مشترکین عزیز حادثه‌ای اتفاق نیفتد، ابراز داشت: مشترکین محترم می توانند در صورت بروز هر گونه حادثه ی مرتبط با مصرف گاز طبیعی؛ سریعا به ۱۹۴ امداد گاز و یا نیروهای گازبان در روستاها اطلاع داده تا پس از انجام مقدمات قانونی؛ از این بیمه بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه به ازاء هر واحد مسکونی؛ ماهیانه مبلغ ۲۰۰۰ ریال از مشترکین خانگی شهری و از مشترکین خانگی روستایی مبلغ ۱۰۰۰ ریال در قبوض گاز اخذ می‌شود، عنوان کرد: ملاک محاسبه و تعیین حق بیمه مشترکین خانگی شهری و روستایی هر دوره براساس صورتحساب‌های مصرف کنندگان گاز طبیعی است.

 احمدلو ادامه داد: حق بیمه هر واحد مشترک تجاری شهری؛ ماهیانه ۱۰۰۰۰ ریال و هر واحد مشترک تجاری روستایی نیز ۵۰۰۰ ریال است.

وی تصریح کرد:گاز زنجان به عنوان طرف اول قرارداد و به عنوان نماینده مشترکین موظف است ظرف ۱۵ روزکاری بعد از اطلاع از وقوع حادثه آن را به شرکت بیمه اعلام کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اذعان داشت: برای فوت هر نفر در هر حادثه مبلغ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال به وارثین متوفی، نقص عضو و از کار افتادگی و هزینه‌های پزشکی برای هر نفر مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، غرامت پرداخت خواهد شد.

 احمدلو در ادامه افزود: حداکثر تعهد پرداخت برای جبران هزینه‌ها و جبران خسارت مالی به واحد‌های مسکونی و مشاعات اشخاص ثالث در هر حادثه و به ازاء هر یک از موارد مذکور به عنوان یک واحد مستقل مبلغ ۵ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال غرامت پرداخت خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: عدم تطابق وسایل گازسوز، سیستم لوله کشی، دودکش با استاندارد‌ های مربوطه در واحد مسکونی مشترکین خانگی حادثه دیده که وفق قانون مشمول پرداخت حق بیمه هستند مانع بهره‌مندی از تسهیلات و پوشش بیمه‌ای نخواهد شد.

 احمدلو با بیان اینکه ارائه نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت فوت، نقص عضو و جراحات و همچنین ارائه نظریه سازمان آتش نشانی یا شرکت گاز مبنی بر تایید وقوع حادثه الزامی است، گفت: بیمه گر حداکثر۱۵ روز پس از دریافت مدارک مربوطه از اشخاص حادثه دیده ملزم به پرداخت غرامت خواهد بود.

گفتنی است که گاز زنجان تا ۱۲ تیرماه به ۳۶۹ هزار و۷۰۰ مشترک خانگی، تجاری و صنعتی خدمات ارائه می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟