دسته‌بندی نشده

گوگل، فیسبوک و توییتر: قوانین حریم خصوصی تغییر کند، از هنگ کنگ می‌رویم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به نقل از وال استریت ژورنال، ائتلافی از شرکت‌های فناوری موسوم به «ائتلاف اینترنتی آسیا» شامل فیسبوک، گوگل و توییتر نگرانند که با این قانون کارمندانشان به خاطر نشر اطلاعات خصوصی توسط کاربران این پلتفرم‌ها تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و متهم شناخته شوند.

این ائتلاف می‌گوید اقدام هنگ کنگ واکنشی کاملا نامناسب و غیرضروری است که می‌تواند به آزادی بیان آسیب وارد کند. آن‌ها در عوض پیشنهاد داده‌اند که دولت هنگ کنگ دامنه تخطی‌ها را باریک‌تر کند. کمیسر حریم خصوصی هنگ کنگ دریافت این نامه را تایید کرده، ولی می‌گوید پس از کمپین‌های «داکسینگ» اخیر که مرزهای اخلاق و قانون را زیر پا گذاشته، اجرای چنین مقرراتی لازم است.

 
 

 

این مسئول دولت هنگ کنگ تاکید کرده که قوانین جدید هیچ تاثیری بر آزادی بیان نخواهد داشت و دایره اجرایی آن فقط در محدوده این کشور خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که قوانین یاد شده تا پایان سال جاری به تصویب برسد.

نگرانی شرکت‌های فناوری و کارشناسان این است که قوانین جدید به مقامات طرفدار چین اجازه سرکوب مخالفان را بدهد. فعالان حامی دموکراسی در جریان اعتراضات سال ۲۰۱۹ اطلاعاتی را درباره افسران پلیس و سایر مقامات دولت افشا کرده بودند.

حالا این نگرانی وجود دارد که قوانین جدید به گونه‌ای تنظیم شوند که حتی انتشار تصویر یک شخص در محیط عمومی نه تنها خود کاربر بلکه شرکت‌های فناوری را به دردسر بیندازد. با تصویب این قوانین، پاسخگو کردن پلیس در قبال اعمال خشونت یا انتقاد به اقدامات غیردموکراتیک سیاستمداران سخت‌تر از قبل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟